پیام فرمانده کل ارتش به وابستگان و مقامات نظامی کشورهای خارجی


پیام فرمانده کل ارتش به وابستگان و مقامات نظامی کشورهای خارجی

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: ارتش آمادگی دارد تا با رویکردی منطقه‌ای، در جهت تامین امنیت پایدار در منطقه غرب آسیا و حرکت برای استقرار امنیت در سطح جهان با همه ارتش‌های کشورهای متعهد به امنیت و صلح همکاری کند.

به گزارش اعتماد نو به نقل از ایلنا، سرلشکر سیدعبدالرحیم موسوی بمناسبت ۲۹ فروردین، روز ارتش و حماسه‌آفرینی‌های نیروی زمینی قهرمان، در پیامی خطاب به وابستگان و مقامات نظامی کشورهای خارجی تصریح کرد: انقلاب اسلامی یکی از تحولات شگرف و عظیم بشری و یکی از انقلاب‌های بزرگ جهان است که در دهه‌های پایانی قرن بیستم به وقوع پیوست و تاثیرات بسیار گسترده و عمیقی در ابعاد فکری، فرهنگی و سیاسی در ایران، منطقه غرب آسیا و جهان بر جای گذاشت.

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران افزود: با توجه به ماهیت ضداستعماری و ضداستکباری انقلاب اسلامی، بلافاصله پس از پیروزی انقلاب عظیم، توطئه علیه ساختارهای همراه و حامی انقلاب به ویژه ارتش که از پیکره انقلابی برخوردار و به سرعت به جریان انقلاب پیوسته بود، آغاز شد.

موسوی ادامه داد: دشمنان خارجی انقلاب و کشور که خروج ایران از سیطره استکبار جهانی را بر نمی‌تابیدند، نقشه‌های پیچیده‌ای برای نابودی انقلاب طراحی کردند و شعار انحلال ارتش را سر دادند و انقلاب و کشور را بی‌نیاز از ارتش اعلام کردند.

وی خاطرنشان کرد: هجمه گسترده علیه ارتش موجب شد بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در فرمانی تاریخی ضمن حمایت از ارتش، زمینه آغاز حیات ارتش جمهوری اسلامی ایران را فراهم آورند. این فرمان مهم که تضمین کننده عزت و احترام ارتش بود موجب حفظ ارتش و خنثی شدن توطئه‌های گوناگون علیه کشور و انقلاب شد.

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران یادآور شد: تحولات داخلی، منطقه‌ای و بین‌المللیِ سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی به وضوح نشان داد که نگاه ژرف و حکیمانه حضرت امام (ره) در حفظ و حمایت از ارتش، تمامیت ارضی ایران و تداوم انقلاب و نظام اسلامی را که ثمره مجاهدت میلیون‌ها نفر مرد و زن ایرانی و شهادت هزاران شهید به خون خفته بود، تضمین کرد.

موسوی عنوان کرد: شکست توطئه‌های گوناگون از جمله غائله تجزیه‌طلبی، تحمیل جنگ هشت ساله، ایجاد شرارت و ناامنی در مناطق مختلف از سوی دشمنان انقلاب، نتیجه دوراندیشی و تفکر الهی حضرت امام(ره) در حفظ و حمایت از ارتش بود و موجب شد ارتش باقی بماند و نقش تعیین کننده و سرنوشت‌ساز در آینده کشور و نظام ایفا کند.

وی بیان کرد: ارتش نیز قدر اعتماد رهبر و ملت ایران را به خوبی درک کرد و با مجاهدت در عرصه‌های مختلف از جمله مبارزه با تجزیه‌طلبی و توطئه‌های ضدانقلاب حضور گسترده و چشمگیر و تعیین‌کننده در دفاع مقدس، انجام صدها عملیات مردم یاری در بلایای مختلف طبیعی و ارتقاء توان دفاعی کشور، تعهد، مسئولیت‌پذیری و قدرشناسی خود را نشان داد.

روحانی درگذشت والده وزیر بهداشت را تسلیت گفت
هم اکنون بخوانید

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران افزود: ایران کشوری حادثه خیز است و سالیانه با موارد متعددی از بلایای طبیعی مواجه است. در حوادث گوناگون طبیعی مانند زلزله، سیل، ارتش جمهوری اسلامی ایران همواره نقش پیشگام و موثر ایفا کرده است و در قالب عملیات مردم یاری در استان‌های مختلف به یاری مردم شتافته و در این راه ایثار و فداکاری بسیاری کرده است.

موسوی تصریح کرد: قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران ماموریت‌های مهمی را برای ارتش ترسیم کرده است. «ارتش جمهوری اسلامی ایران پاسداری از استقلال، تمامیت ارضی و نظام جمهوری اسلامی ایران را برعهده دارد.» و در طول بیش از چهار دهه گذشته، با انجام دقیق و کامل ماموریت‌ها، نشان داده یکی از سازمان‌های کارآمد و اثربخش در سطوح داخلی و بین‌المللی است.

وی یادآور شد: علاوه بر این‌ها، ارتش جمهوری اسلامی ایران تأثیر زیادی در تحولات منطقه‌ای و بین‌المللی داشته است. پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی در سال ۱۹۹۱ و یکجانبه گرایی آمریکا در منطقه، نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران مانع بست هژمونی آمریکا در منطقه شدند و سیاست‌های این کشور در غرب آسیا را خنثی و طرح‌های استعماری خاورمیانه بزرگ و خاورمیانه جدیدِ آمریکا را با شکست مواجه کردند.

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: پس از شکل‌گیری گروه‌های تروریستی در سوریه و عراق و ایجاد بحران در این کشورها و درخواست دولت‌های سوریه و عراق مبنی بر کمک مستشاری ایران، بخش‌های مختلفی از نیروهای مسلح در نبرد علیه گروه‌های تروریستی نقش‌آفرینی کردند. جبهه مقاومت به رغم گستردگی و تنوع گروه‌های تروریستی و حمایت‌های وسیع آمریکا و رژیم صهیونیستی پس از قریب به هفت سال موفق شد، حاکمیت گروه‌های تروریستی در عراق و سوریه را از بین ببرد و آرامش نسبی را به این کشورها بازگرداند.

موسوی افزود: امروز نیز ارتش جمهوری اسلامی ایران یکی از عوامل اصلی تأمین کننده امنیت در خلیج فارس، دریای عمان و شمال اقیانوس هند است.

وی بیان کرد: ویژگی‌های اسلامی و مردمی بودن موجب شده، ارتش جمهوری اسلامی ایران اهداف و ارزش‌های متعالی انسانی را سرلوحه حرکت خود قرار دهد و ضمن انجام ماموریت‌های ذاتی، در خدمت صلح و امنیت منطقه‌ای و بین‌المللی باشد.

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: برخورداری از فرماندهی حکیمانه، نیروی انسانی متعهد، بصیر و با اراده، تسلیحات بومی و متنوع، ارتش جمهوری اسلامی ایران را به سازمانی مقتدر و کارآمد تبدیل کرده است؛ به گونه‌ای که ضمن ایجاد توان بازدارندگی دفاعی برای کشور، تکیه گاهی مطمئن و مقتدر برای امنیت منطقه به شمار می‌رود.

مذاکرات درباره احیای برجام وارد مرحله جدیدی شده است
هم اکنون بخوانید

موسوی خاطرنشان کرد: امروز ارتش جمهوری اسلامی ایران با الهام از آموزه‌های معنوی و برخورداری از تجربیات ارزشمند هشت سال دفاع در برابر متجاوزان، به توان دفاعی قابل توجه رسیده و می‌تواند در هر نقطه که لازم باشد حاضر شود و همراه با ارتش‌های کشورهای منطقه، امنیت و منافع منطقه را تأمین و تضمین کند.

وی ادامه داد: آمریکا در سال‌های اخیر برای مقابله با جمهوری اسلامی ایران راهبرد فشار حداکثری را علیه ایران اتخاذ کرده است، اما با مقاومت فعال ملت بزرگ ایران و در سایه آمادگی و اقتدار نیروهای مسلح، این راهبرد شکست‌خورده و آمریکا مستأصل و ناکام مانده است.

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران بیان کرد: امروز واقعیات تحولات در منطقه و جهان نشان می‌دهد، برای مقابله با شرارت‌ها و اقدامات ناامن کننده آمریکا و رژیم نامشروع صهیونیستی، لازم است کشورهای مسئولیت‌پذیر و متعهد به صلح و امنیت در سطح جهان به سوی همکاری‌های بین‌المللی گام بردارند.

موسوی عنوان کرد: امروز با توجه به آشوب‌ناکی‌های محیط منطقه غرب آسیا که بیش از هر عاملی متاثر از سیاست‌های آمریکا و رژیم غاصب صهیونیستی است، جمهوری اسلامی ایران به ناچار در جهت ارتقاء سطح توان و قدرت دفاعی خود گام برمی‌دارد. فروش گسترده تسلیحات به کشورهای منطقه، حضور نظامی ناامن کننده و حمایت از گروه‌های تروریستی از سوی آمریکا و نیز حضور رژیم صهیونیستی که موجودیت و بقای خود را در ناامنی و تضییع حقوق دیگران تعریف کرده است، ایجاب می‌کند جمهوری اسلامی ایران مستمراً در جهت تقویت قدرت دفاعی خود حرکت کند.

وی تصریح کرد: آمریکا در حالی با تقویت قدرت دفاعی و موشکی ایران مخالفت می کند و این موضوع را بهانه تحریم‌های ظالمانه قرار داده، که علاوه بر تهدید نظامی مستقیم ایران، بیشترین سلاح را به منطقه صادر می‌کند.

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران افزود: در مقطعی که شاهد همگرایی و همکاری آمریکا با گروه‌های تروریستی هستیم، بدون تردید خروج بیگانگان از منطقه و تداوم و تقویت همکاری و تعامل بین کشورهای مسئولیت‌پذیر در جهان به ویژه در منطقه غرب آسیا ضروری و متضمن امنیت و صلح منطقه‌ای و جهانی است.

موسوی گفت: ارتش جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد تا با رویکردی منطقه‌ای، در جهت تامین امنیت پایدار در منطقه غرب آسیا و حرکت برای استقرار امنیت در سطح جهان با همه ارتش‌های کشورهای متعهد به امنیت و صلح همکاری کند.

وی عنوان کرد: برای همه شما از درگاه خداوند بزرگ آرزوی سلامتی و موفقیت روزافزون جهت امنیت و صلح پایدار دارم.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − هفت =

دکمه بازگشت به بالا