زاهدی: آغاز موج چهارم کرونا نتیجه بی تدبیری هاست

به گزارش ایسنا، محمد مهدی زاهدی در جلسه علنی امروز(چهارشنبه) مجلس در تذکری شفاهی  گفت: از همه کسانی که در انعقاد تفاهم‌نامه بین دو کشور مقتدر ایران و چین زحمت کشیدند تشکر می‌کنم امیدوارم اعتماد نو به نقل از برنامه‌های اجرایی آن با تصویب مجلس عملیاتی شود.

وی همچنین ابراز امیدواری کرد که در مذاکرات ۱+۴ در مورد سرنوشت برجام و رفع تحریم‌ها، تیم مذاکره کننده کشورمان کوچکترین عقب‌نشینی از مواضع نظام نداشته باشد و با پشتیبانی ملت و مجلس شورای اسلامی از موضع قدرت مطالبات کشور را خواستار شوند.

نماینده کرمان در مجلس همچنین در تذکری به رئیس جمهور به عنوان رئیس ستاد مقابله با کرونا تصریح کرد: این چه بی‌تدبیری و سوء مدیریت، بی‌توجهی و بی‌اعتماد نو به نقل از برنامگی برای مقابله با ویروس کرونا بود؟ از تعطیلات نوروزی سوء استفاده شد و قرنطینه‌ای صورت نگرفت که نتیجه این آمار وحشتناک مبتلایان به کرونا و آغاز موج چهارم است.

وی افزود: چه کسی پاسخگوی تعداد زیاد مرگ و میر است، ما رییس جمهور را مسئول می‌دانیم لذا از هیأت رئیسه انتظار داریم ایشان جهت پاسخگویی به مجلس فراخوانده شده و وزیر بهداشت نیز هفته آینده در مجلس برای ارائه گزارش حضور یابد.

زاهدی در تذکری دیگر به رئیس جمهور و وزیر نیرو با اشاره به مشکل کمبود آب در کرمان گفت: کرمان با مشکل آب روبرو بوده و تشنه است، امسال نسبت به سال گذشته حدود ۷۱ درصد کمبود آب داریم آن هم در شرایطی که سال گذشته نیز هر روز منطقه‌ای از کرمان قطعی آب داشت. اگر سال قبل سپاه و ارتش نبود که با تانکر آب به نقاط مختلف کرمان برساند با تبعات اجتماعی زیادی روبرو بودیم. چرا با بی‌تدبیری حاضر نیستید بخشی از آبی که از خلیج فارس تا سرچشمه کرمان رسیده را به عنوان آب شرب کرمان تخصیص دهید؟ کرمان آب کشاورزی و شرب می‌خواهد نه صنعت.

هوای تهران برای گروه‌های حساس آلوده است
هم اکنون بخوانید

وی با بیان اینکه کرمان در معرض فاجعه است، تصریح کرد: اگر به داد کرمان نرسیم در تابستان پیش رو با مشکلات امنیتی و اجتماعی روبرو خواهیم شد. در آن زمان است که دولت باید پاسخگو باشد.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × چهار =

دکمه بازگشت به بالا