نقش حماسی و عاطفی بانوان در دفاع مقدس

حجت‌الاسلام والمسلمین سیداحمدرضا شاهرخی در یادواره لشکر فرشتگان تاریخ‌ساز، بزرگداشت ۴۸۳ شهیده و ۳۹۱ زن جانباز لرستان، اظهار کرد: امام راحل با دم مسیحایی خویش جریان دینی و فرهنگی سالم را در ایران اسلامی ایجاد کرد.

وی با اشاره به اینکه در حکومت پهلوی و حضور نظام سلطه در کشور، ظلم، ستم و اختناق بر جامعه حاکم بود، تصریح کرد: عشایر، طوایف و سادات از لرستان به اقصی نقاط کشور تبعید شدند و همین اعتماد نو به نقل از برنامه در حوزه علمیه قم ایجاد شده بود، به‌گونه‌ای که روحانیت نمی‌توانستند در حوزه علمیه مشغول درس و بحث باشند.

نماینده ولی‌ فقیه در لرستان با اشاره به اینکه از سال ۴۲ به بعد از دل سختی‌ها مردم ایران از تدافع به تهاجم خود ادامه دادند و بعد از ۱۵ سال جریان فرهنگی، دینی و فرهنگی و با نصرت الهی در ۲۲ بهمن اساس نظام سلطه را از کشور برچید، افزود: در پیروزی انقلاب اسلامی ایران، امداد غیبی و نصرت الهی شامل حال مردم شد.

شاهرخی با یادآوری اینکه در جریان سالم فرهنگی فکری انقلاب، نقش بانوان حماسی و عاطفی بود، و ما را به این مقطع رساند، خاطرنشان کرد: اوج ابعاد حماسی و عاطفی بانوان را در جنگ تحمیلی مشاهده می‌کنیم، بانوان از طرفی در پشتیبانی جنگ و هم در رزم و همراهی رزمندگان حضور داشتند و فرزندان پروش یافته دامان آنان شهید شدند.

وی با اشاره به اینکه لرستان جزو اولین استان‌هایی بود که با شروع جنگ خود را به جبهه‌ها رساند، اضافه کرد: شهدا با ما سخن می‌گویند وظیفه ما این است که سخن شهیدان را به گوش آنان که نمی‌شوند، برسانیم.

آغاز پخش «پایتخت ۶» از امروز
هم اکنون بخوانید

نماینده ولی‌ فقیه در لرستان با طرح این سؤال که شهیدان چه می‌گویند که قرآن از آنان سخن می‌گویند، بیان کرد: پیام شهدا این است که از گذشته ناراحت نباشید، از صدمه و جراحتی که دیدید غمگین نباشید و نسبت به آینده ترس نداشته باشید و اگر ما در عمل بر مدار شهدا حرکت کنیم نصرت الهی شامل حال ما می‌شود و وعده خدا تخلف‌ناپذیر است.

شاهرخی با اشاره به اینکه پیام انقلاب مرزهای کشور را در نوردیده و به محور مقاومت رسیده است، ادامه داد: اگر دشمن یک نقطه در سوریه را می‌زند محور مقاومت سه نقطه را می‌زند و این اقتدار برگرفته از فرهنگ انقلاب است.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + 17 =

دکمه بازگشت به بالا