بهره‌برداری از سه ایستگاه جدید آتش نشانی در تهران

به گزارش ایسنا، مهدی داوری امروز در آیین افتتاح سه ایستگاه آتش نشانی و رونمایی از تجهیزات جدید سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران گفت: امروز شاهد بهره برداری از ۱۳۳ ایستگاه آتش نشانی هستیم. در افق چشم انداز سازمان آتش نشانی مقرر است این سازمان به مجموعه ای چابک، حرفه ای، دانش محور و هوشمند تبدیل شود و تا حدود زیادی در این مسیر گام برداشته ایم اما قطعا برای رسیدن به نقطه مطلوب باید تلاش بیشتری انجام دهیم.

وی افزود: زمان پیمایش رسیدن به محل حادثه یکی از موارد چابکی سازمان محسوب می شود که از چهار دقیقه و ۱۶ ثانیه در سال ۹۸ به چهار دقیقه و ۱۱ ثانیه در سال جاری رسیده ایم یعنی ۵ ثانیه این زمان کاهش پیدا کرده است. این در حالی است که ترافیک در سطح شهر سنگین تر شده است.

به گفته داوری، محدوده شهر تهران ۷۰۰ کیلومتر مربع تعریف شده اما سازمان آتش نشانی تا ۱۴۰۰ کیلومتر پوشش شهرهای اطراف تهران را نیز بر عهده گرفته است. ایستگاه صدوسی و سوم در حریم شهر تهران با مشارکت فرمانداری تهران ساخته شده و تا حدود زیادی در پوشش داخل شهر تهران و حریم آن تأثیرگذار است.

وی تأکید کرد: فرایند تکمیل و تجهیز این ایستگاه با حدود ۳۰ میلیارد تومان هزینه توسط سازمان آتش نشانی انجام شده است. ایستگاه صد و پانزدهم که امروز به صورت همزمان به بهره برداری می رسد در خیابان سعدی که پرترافیک و پرمخاطره بوده است احداث شده است. این کار با هدف افزایش پاسخگویی انجام شده و زمین‌های ایستگاه های صدوپانزدهم و صدوشانزدهم با مشارکت شهرداری‌های مناطق تأمین شده است.

تخریب ۷ خانه پلاک قرمز/ ایجاد ظرفیت ۲۰۰ نفره برای پذیرش معتادان متجاهر دارای زخم باز
هم اکنون بخوانید

مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهرداری تهران با اشاره به اینکه از نظر تعداد ایستگاه ها و پوشش در شرایط مناسبی قرار داریم، افزود: در دو سال گذشته شش ایستگاه به بهره برداری رسیده و ساخت چهار ایستگاه به پیشرفت فیزیکی بیش از ۵۰ درصد رسیده است. به این ترتیب در سال آینده شاهد بهره برداری آن ها خواهیم بود. همچنین سه ایستگاه نیز در فاز طراحی است که در سال آینده ساخت آن ها آغاز خواهد شد.

داوری ادامه داد: تجهیزات خوبی علیرغم شرایط اقتصادی موجود و افزایش قیمت ها خریداری شده است مثلا تجهیزات مواد شیمیایی که ۲۸۶ هزار ماده را می تواند شناسایی کند می تواند در مقابله با حوادث مواد خطرناک در شهر تهران بسیار تأثیرگذار باشد. در حال حاضر دستگاه ها و تجهیزات فردی یک آتش نشان ۱۱۰ تا ۱۲۰ میلیون تومان هزینه دارد اما خوشبختانه با حمایت مستمر مدیریت شهری توانسته ایم در جهت توسعه سازمان و ارائه خدمات بهتر به شهروندان گامهای خوبی برداریم.

وی تأکید کرد: ما مهارت افزایی آتش نشانان را مورد توجه قرار داده ایم و سامانه برخط پایش ایمنی ساختمان ها نیز افتتاح شده که تاکنون ۶۰۰۰ ساختمان و تا پایان سال اطلاعات ۱۰ هزار ساختمان شهر تهران در آن بارگذاری خواهد شد. امیدواریم روزی اطلاعات همه ساختمان‌های شهر تهران در این سامانه بارگذاری شود.

به گزارش ایسنا، در بخش دیگری از این مراسم عیسی فرهادی فرماندار تهران نیز با اشاره به افتتاح سه ایستگاه جدید آتش نشانی در شهر تهران گفت: سازمان آتش نشانی و شهرداری تهران اقدامات خوبی را برای ارائه خدمات ایمنی به ویژه در مناطق محروم و جنوبی شهر تهران که شهرهای اقماری را نیز پوشش می دهد انجام دادند که باید برای انجام این اقدامات از شهرداری تهران قدردانی کرد.

احتمال بازگشت محدودیت‌های کرونایی در صورت‌ عدم رعایت پروتکل‌ها
هم اکنون بخوانید

وی افزود: امروز تهران کلکسیونی از مشکلات و حوادث را به همراه دارد که آتش نشانی با همه این موارد گره خورده است. ساختمان های بلندمرتبه ای که توسعه آن ها منطبق با توسعه آتش نشانی در شهر تهران نبوده است. خطر سیل، زلزله، بافت فرسوده و عدم وجود راه های دسترسی به عمق محلات بافت فرسوده از مشکلات عدیده ای است که خدمت رسانی آتش نشانی را با سختی مواجه می کند اما بحمدالله نیروهای جهادی در سازمان آتش نشانی با جان بر کف در خدمت شهروندان تهرانی هستند. قطعا حمایت از سازمان آتش نشانی باید مورد توجه همه دستگاه ها به ویژه مدیریت شهری قرار گیرد.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + شش =

دکمه بازگشت به بالا