امروز

پنج شنبه, ۱۴ مهر , ۱۴۰۱

  ساعت

۰۱:۰۸ قبل از ظهر

سایز متن   /

سیاسی

رییس سازمان بسیج اساتید کشور گفت: اشغال نظامی کنگره و شلیک به قلب یک منتقد در خانه دموکراسی آمریکا نشانه تمام شدن آمریکا و چهل و دوسالگی انقلاب ایران نشانه پیشرفت و حرکت بسوی کمال و بهبودی اجتماعی است. به گزارش[…]


تصرف نظامی خانه دموکراسی آمریکا نشانه پیروزی ماست

رییس سازمان بسیج اساتید کشور گفت: اشغال نظامی کنگره و شلیک به قلب یک منتقد در خانه دموکراسی آمریکا نشانه تمام شدن آمریکا و چهل و دوسالگی انقلاب ایران نشانه پیشرفت و حرکت بسوی کمال و بهبودی اجتماعی است.

به گزارش ایسنا، مجتبی زارعی رییس سازمان بسیج اساتید دانشگاه‌ها، مراکز آموزش عالی و پژوهشی کشور در نشست مجازی با عنوان “تمام شدگی دموکراسی آمریکایی و ناتمامی انقلاب اسلامی ایران” استادان دانشگاه‌های استان آذربایجان غربی گفت: انقلاب اسلامی از حیث حیات و استمرار، متفاوت با انقلاب‌های بزرگ جهان نظیر انقلاب روسیه، فرانسه و چین است چون انقلاب ما با این که منجر به تاسیس نظام سیاسی و یک ساختار شد اما از حیث ماهیت چون با فطرت انسان مرتبط است پایان پذیرفتنی و تمام شدنی نیست و این حرف که انقلاب‌ها وقتی به ساختار و نظام منجر شده پایان می یابند درباره انقلاب اسلامی صادق نیست. 
عضو گروه علوم سیاسی دانشگاه تربیت مدرس افزود: از مظاهر تمام شدگی لیبرال دمکراسی در خاستگاه و موطن آمریکایی‌اش به رغم وجود تئوری‌های ایدئولوژیک “ابرانسان”و “نظریه پایان تاریخ” فوکویاما؛ همانا اشغال نظامی کنگره آمریکا و شلیک به قلب منتقد و معترض در این باصطلاح خانه دموکراسی در آمریکااست؛ دو حزب حاکم در تاریخ آمریکا هم از نظر نسبت شان با ظرفیت‌های واقعی لیبرال دموکراسی ادعایی آمریکا، هیچ تفاوتی با هم ندارند به‌قول نوام چامسکی بایدن همان بزک شده ترامپ  است.
وی گفت: انقلاب اسلامی در صیرورت و شدن و حرکت به سوی کمال مادی و معنوی خود و درحال بهبود امور اجتماعی است. چهل ساله نخست این انقلاب گذشت اما چهل سالگی دومش آغاز شده است؛ اگر روزی فطرت انسان به انسداد و ایستایی و توقف برسد آنگاه انقلاب اسلامی متوقف خواهد شد در حالی که چنین چیزی نقص غرض فلسفه آفرینش است و کمال خواهی انسان توقف ناپذیر است. انقلاب اسلامی ایران با جان و وجود انسانی روبرو است که پیوسته خواستار بهبود و تعالی و کرامت خود است و این با مکاتب مادی جهان قابل رفع نیست.  
زارعی گفت: بنابه اعتراف بزرگترین محققان عرصه سیاست و جامعه شناسی روند سکولاریزاسیون در جهان پس از انقلاب اسلامی ایران دگرگون شد و دین و شریعت روند جدیدی را برای طراحی انقلاب بزرگ ایران به رخ عالم کشانید در همین راستا بسیاری از تعصبات و دوگانه‌های دهه‌های پیشین که سال‌ها ترویج می شدند مانند: سنت و مدرنیسم، علم و دین، مدیریت علمی و مدیریت فقهی و جمهوریت و اسلامیت و ادعای کلنگی بودن خانه سیاست و قدرت در جامعه ایرانی باطل شد. انقلاب اسلامی و متعاقبا نظام سیاسی برآمده از آن از این دوگانه‌های گفته شده عبور کرد و همچنان بعد از رحلت بنیانگذار جمهوری اسلامی خانه پیشین نظام سیاسی تخریب نشد و امام خمینی و امام خامنه‌ای مرحله‌های اجمال و تفصیلی یک نظام انقلابی و مردم سالار هستند.  
رییس سازمان بسیج استادان کشور گفت: حکم فطرت گرایی در انقلاب اسلامی و نظام برآمده از آن این است که سرزمین بزرگ ایران و امکانات مادی و معنوی آن نباید در تنگنای روش‌شناسی‌هایی نظیر برجام در بیاید ایران برای رشد و سربلندی و شکوفایی منابع مادی و معنوی‌اش نباید منتظر آمریکا و اروپا بماند؛ دولت و دستگاه‌ها و وزارتخانه‌های خارجه و اقتصاد باید خود را در اندازه این انقلاب و مردم رشد داده و از عقب ماندگی ذهنی و ساختاری خود در فهم امکانات سرشار معنوی و مادی ایران خارج شوند. 
انتهای پیام

image_printنسخه چاپی
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

حال و هوای خرید کریسمس در تهران
برداشت گل نرگس – بهبهان

افزایش امتیاز معلمان استثنایی

افزایش امتیاز معلمان استثنایی

افزایش امتیاز معلمان استثنایی