استان‌های با بیشترین و کمترین تعداد ثبت پرونده در دیوان عدالت اداری

به گزارش ایسنا به نقل از دیوان عدالت اداری، با بررسی آمارهای ارائه شده از سوی اداره آمار دیوان عدالت اداری در شش ماه نخست سال جاری، استان اصفهان با ثبت ۴ هزار و ۱۰۴ مورد ثبت دادخواست بیشترین و استان سمنان با ۳۹۳ مورد ثبت دادخواست کمترین میزان ورودی پرونده ها از طریق دفاتر استانی دیوان عدالت اداری را به خود اختصاص داده‌اند.

بررسی های آماری نشان می‌دهد که در شش ماهه نخست سال جاری استان اردبیل با افزایش ۱۵ درصدی، بیشترین نرخ رشد ثبت دادخواست به نسبت سال گذشته را داشته است به طوری که در شش ماهه نخست سال ۹۸ تعداد یک هزار و ۳۵۴ مورد ثبت دادخواست داشته است و در شش ماهه نخست سال جاری تعداد یک هزار و ۵۵۸ مورد ثبت دادخواست داشته است.

این در حالی است که استان فارس با کاهش ۳۴ درصدی ورودی پرونده ها به دیوان عدالت اداری مواجه بوده است و در شش ماهه نخست سال جاری تعداد ۳ هزار و ۵۹۹ مورد ثبت دادخواست در دفاتر استانی داشته است و در مورد مشابه سال گذشته این تعداد ۵ هزار و ۵۲۳ مورد بوده است.

استان‌های سیستان و بلوچستان، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، خراسان شمالی، زنجان، خراسان جنوبی و کهگیلویه و بویراحمد در یک سال گذشته به نسبت دیگر استان های کشور کمترین میزان ثبت دادخواست در دفاتر استانی دیوان عدالت اداری را داشته‌اند.

انتهای پیام

طرح‌های توسعه‌ای شرکت پالایش نفت تبریز افتتاح شد
هم اکنون بخوانید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 10 =

دکمه بازگشت به بالا