پروژه آزادراه شیراز


پروژه آزادراه شیراز - اصفهان باید تا پایان دولت به اتمام برسد/ شیراز از مهمترین قطب‌های پزشکی و درمانی کشور است

جلسه دیدار اعضای مجمع نمایندگان استان فارس با معاون اول رییس جمهور عصر امروز(سه شنبه) برگزار شد.

به گزارش اعتماد نو به نقل از ایلنا، اسحاق جهانگیری در این جلسه استان فارس را یکی از مهمترین استان های کشور برشمرد و گفت: استان فارس استانی پرجمعیت و پرظرفیت است و از ویژگی های منحصر به فرد برای توسعه برخوردار است.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به وجود بارگاه نورانی احمدبن موسی(ع) شاهچراغ در شیراز به عنوان سومین حرم اهل بیت(ع) خاطرنشان کرد: شیراز هم پایگاه مذهبی و هم پایگاه شعر، ادب و فرهنگ ایران است که آن را به یکی از مهمترین مراکز گردشگری مذهبی و فرهنگی تبدیل کرده است.

جهانگیری ادامه داد: شیراز یکی از مهمترین قطب های پزشکی و درمانی کشوراست که در کنار سایر ظرفیت های این استان می تواند زمینه توسعه را نه تنها برای استان فارس بلکه برای کل کشور فراهم کند.

معاون اول رییس جمهور با تأکید بر اینکه امر توسعه علاوه بر برخورداری از نیروی انسانی توانمند و دانشگاههای معتبر که در استان فارس موجود است، به تکمیل زیرساخت ها نیز نیاز دارد، تصریح کرد: تا زیرساخت ها فراهم نشود بسترهای لازم برای توسعه مهیا نمی شود بنابراین لازم است مهمترین زیرساخت ها نظیر حمل و نقل و آب در استان فارس تکمیل شود.

جهانگیری با تأکید بر لزوم اتمام پروژه آزادراه شیراز – اصفهان تصریح کرد: اتصال شیراز به مرکز کشور بسیار پراهمیت است و حتماً باید تا پایان دولت به اتمام برسد که لازم است استاندار فارس در این خصوص پیگیری های لازم را با جدیت انجام دهد.

ترکیب کمیته صیانت از حقوق مردم باید غیردولتی باشد / دولت و ماموران تعامل بیشتری در جهت آرامش کشور و مردم به خرج دهند
هم اکنون بخوانید

معاون اول رییس جمهور افزود: خوشبختانه راه آهن تا شیراز رسیده است اما لازم است مصوبه احداث خط ریلی شیراز تا بوشهر نیز با سرعت هر چه بیشتر اجرایی شود چرا که اجرای این پروژه برای توسعه هر دو استان تعیین کننده است که لازم است هر چه زودتر از طریق تأمین مالی خارجی این پروژه اجرایی شود.

جهانگیری با اشاره به مشکلات مطرح شده از سوی نمایندگان مردم استان فارس در مجلس شورای اسلامی در خصوص تأمین آب شرب شهرهای مختلف این استان گفت: لازم است طرح های مرتبط با آبرسانی به خصوص طرح هایی که از پیشرفت فیزیکی بالایی برخوردار هستند هرچه زودتر نهایی شوند و دولت نیز در این خصوص کمک های لازم را انجام خواهد داد.

در این جلسه که معاون رییس جمهور در امور مجلس نیز حضور داشت، استاندار فارس گزارشی از وضعیت استان ارائه کرد و گفت: تلاش مسئولین اجرایی استان و نمایندگان مردم این است که با پرهیز از حواشی، به دنبال رسیدگی به مسایل و حل مشکلات مردم باشند.

وی با بیان اینکه پروژه های اقتصاد مقاومتی استان از پیشرفت خوبی برخوردار بوده و در استان تأثیرات مثبتی برجای گذاشته است افزود: در بخش جهش تولید نیز تعدادی از پروژه ها در مرحله نهایی هستند و میزان پیشرفت سند پیشران استان نیز بیش از ۷۱ درصد است و روند بیکاری در شهرهای مختلف استان روندی کاهشی دارد.

نمایندگان مردم استان فارس در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه به بیان مهمترین مسایل و مشکلات استان پرداختند که اتمام پروژه آزادراه شیراز – اصفهان، تکمیل راه های مواصلاتی، اتمام پروژه های آبرسانی و سدهای استان با پیشرفت فیزیکی بالای ۸۰ درصد، تکمیل بیمارستان های شیراز، تکمیل فرودگاه شمال فارس و تأمین آب شرب از مهمترین موضوعات مطرح شده در این جلسه بود.

حضور عراقچی در همایش «چشم انداز روابط افغانستان و ایران، چالش‌ها، فرصت‌ها»
هم اکنون بخوانید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × چهار =

دکمه بازگشت به بالا