کاهش ۵۰ درصدی بستری‌های کرونایی در استان بوشهر

عبدالکریم گراوند در نشست ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر با قدردانی از همراهی و همکاری مردم، بازاریان و اصناف در اجرای طرح محدودیت‌های ۲ هفته‌ای در مقابله با کرونا گفت: از ۱۰ شهرستان استان تنها شهرستان بوشهر در وضعیت قرمز قرار دارد و مابقی نارنجی و زرد است.

وی با بیان اینکه پس از پایان محدودیت‌های دو هفته‌ای رنگ‌بندی کرونایی شهرستان‌ها از سوی ستاد ملی کرونا اعلام می‌شود، افزود: با ابلاغ وضعیت و شرایط شهرستان‌ها، اجرای محدودیت‌ها بر اساس آن تغییر می‌کند که امید می‌رود با روند کاهشی بستری‌ها و مبتلایان کرونایی در بوشهر این محدودیت‌ها تغییر یابد.

مقام عالی دولت در استان بوشهر با اشاره به رعایت بالای ۹۰ درصدی پروتکل‌های بهداشتی برای مقابله با کرونا در استان بوشهر خاطرنشان کرد: در این راستا بستری‌های کرونایی در استان بوشهر از ۳۴۴ بیمار نسبت به ایام تابستان ۵۰ درصد کاهش یافته است.

گراوند با قدردانی با همکاری نیروی انتظامی، سپاه و بسیج در کنترل ورودی‌ها و خروجی‌ها تصریح کرد: بر اساس بررسی‌های انجام شده تردد خودروها در محورهای مواصلاتی استان بوشهر ۵۰ درصد نسبت به آذرماه سال قبل کاهش یافته است.

وی از اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی خبر داد و بیان کرد: برای مدیریت و کنترل بیماری کرونا عملیات اجرایی این طرح آغاز شده که نقش مهمی در کاهش بیماری در جامعه دارد.

استاندار بوشهر با تاکید بر توجه به نظارت در رعایت پروتکل بهداشتی در شهرستان‌های ۱۰ گانه استان بوشهر افزود: اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی برای تداوم مهار بیماری کرونا و رعایت سخت‌گیرانه پروتکل بهداشتی است.

چالش‌های غربالگری بینایی کودکان در دوران کرونا و نگرانی مردم/ ضرورت غربال سالانه ۳ تا ۶ ساله ها
هم اکنون بخوانید

وی مراقبت از سالمندان و افرادی که دارای بیماری زمینه‌ای هستند را یک ضرورت دانست و بیان کرد: استفاده از ظرفیت مردم، نهادها، سمن‌ها و حمایت آنان از اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی مورد تاکید است.

استاندار بوشهر با اشاره به نزدیک شدن به ۱۶ آذر و روز دانشجو از ممنوع بودن هرگونه تجمع و برگزاری مراسم در این روز خبر داد و تصریح کرد: برای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا هرگونه تجمع و برگزاری مراسم به مناسبت ۱۶ آذر روز دانشجو ممنوع است چراکه هرگاه تجمعی شکل بگیرد زمینه شیوع بیماری کرونا فراهم می‌شود.

عبدالکریم گراوند افزود: پرهیز از تجمعات، مهمترین عامل شکستن زنجیره انتقال و انتشار ویروس است.

وی با تاکید بر پرهیز از برپایی مراسم‌های تجمعی مانند ختم و عروسی تصریح تاییدکرد: برای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا باید از هرگونه تجمع به ویژه در مراسم ختم و عروسی پرهیز شود و فرمانداران اجازه برپایی چنین مراسمی ندهند.

مقام عالی دولت در استان بوشهر میزان رعایت پروتکل بهداشتی را در استان مطلوب دانست و بیان کرد: ارزیابی‌ها نشان می‌دهد رعایت پروتکل بهداشتی در استان بیش از ۸۵ تا ۹۰ درصد است که باید همه این دستورالعمل‌ها را برای کاهش مبتلایان و بستری‌ها رعایت کنند.

گراوند با تسلیت شهادت شهید محسن فخری‌زاده با اشاره به حرکات دشمنان در ۴ دهه گذشته پرداخت و اظهار کرد:  ۴ دهه گذشته نشان می‌دهد که تحرکات دشمنان مانع از تداوم فعالیت‌ها، پیشرفت و توسعه نشده است و با شهادت شهید فخری‌زاده دانشمند هسته‌ای روند اجرای فعالیت‌های علمی کُند نمی‌شود.

وی با بیان اینکه چراغ علم و دانش با شهادت یک دانشمند بزرگ خاموش نمی‌شود، گفت: دشمنان تصور می‌کنند با ترور شهید محسن فخری‌زاده می‌توانند خللی در روند توسعه علم و فناوری کشور ایجاد کنند.

کشف انبار بزرگ احتکار کالاهای اساسی در تهران
هم اکنون بخوانید

استاندار بوشهر با اشاره به اینکه شهادت این دانشمند هسته‌ای کوچکترین وقفه‌ای در این مسیر علمی ایجاد نمی‌کند، گفت: هر چند شهادت فخری‌زاده سبب تاسف و تاثر مردم و مسئولان شد ولی فعالیت‌های علمی و فناوری سرعت می‌گیرد.

عبدالکریم گراوند با تاکید بر جلوگیری از ایجاد تفرقه و تضعیف دستگاه‌های امنیتی عنوان کرد: تقویت اتحاد و انسجام سبب ناامیدی دشمنان می‌شود و باید این مهم مورد توجه ویژه قرار بگیرد.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + 13 =

دکمه بازگشت به بالا