نباید برای پاسخ به ترور شهید فخری‌زاده احساسی برخورد کرد

به گزارش اعتماد نو، سردار “محمد اسماعیل کوثری” در گفت وگو با اعتماد نو به نقل از ایلنا درباره هدف ترور دانشمند هسته‌ای ایران،اظهار داشت: استکبار جهانی همیشه زیاده خواه است و همه چیز را برای خود می‌خواهد، از این رو اقدامات آنها تنها شامل متوقف کردن اعتماد نو به نقل از برنامه هسته‌ای نیست بلکه می‌خواهند نظام جمهوری اسلامی نباشد.

جانشین فرمانده قرارگاه ثارالله سپاه پاسداران ادامه داد: وقتی مسئول آمریکایی به منطقه می‌آید شاید به بهانه موضوعی خاص باشد اما خواسته و اعتماد نو به نقل از برنامه نهایی آنها  ضربه زدن به نظام است چرا که انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی نه تنها ملت ایران را آگاه کردند بلکه ملت‌های دیگر را نیز آگاه کرد.

استاد دانشگاه افسری امام حسین (ع) افزود: دشمنان نظام اسلامی از این مسئله عصبانی هستند چرا که جمهوری اسلامی دستشان را در خباثت‌های بسیار جنایتکارانه که انجام می‌دادند، رو کرد. آنان هرگاه می‌خواستند منافع ملت‌ها و نظام قانونی کشورها را از بین می‌بردند و حتی  داعش را ایجاد کردند؛ اما نظام جمهوری اسلامی جلوی آنها ایستاده است. آنها از ضربات پی در پی که از ما خوردند عصبانی هستند و حتی چشم دیدن پیشرفت ما را توسط دانشمندان مستقل، با تفکر و ابتکار و خلاقیت بالا ندارند؛ لذا دست به چنین جنایت‌هایی می‌زنند.

وی با اشاره به اقدامات تروریستی دشمنان در هدف قرار دادن دانشمندان کشورمان خاطر نشان کرد: این رفتار و اقدامات آنها به ضرر خودشان تمام می‌شود چرا که مردم دنیا می‌فهمند که منطق و استدلال آنها استفاده از زور اسلحه است و اینگونه می‌خواهند مردم را اداره کنند؛ در صورتی که مردم با آگاهی خودشان جلوی مستکبران می‌ایستند.

پیوستن فلسطین به ان‌پی‌تی نقطه عطفی مهم برای جامعه بی‌ المللی و خاورمیانه است
هم اکنون بخوانید

کوثری با تاکید بر اینکه خون شهید هیچ‌گاه به هدر نخواهد رفت، بلکه حرکت دهنده و پیشرونده است، اظهار کرد: راه شهدا به ویژه شهید فخری زاده ادامه خواهد یافت و حتماً کاری خواهد کرد که هرچه زودتر دشمنان ساقط شوند.

جانشین فرمانده قرارگاه ثارالله سپاه پاسداران درباره چگونگی واکنش ایران به ترور دانشمند هسته‌ای تصریح کرد: ما نمی‌توانیم احساسی با مسئله برخورد کنیم اما هیچ موقع فراموش نخواهیم کرد. انتقام این عزیزان را خواهیم گرفت، اما زمان، مکان و نوع آن مشخص نیست و دست مسئولان است که باید آن را مشخص کنند. مردم از مسئولان می‌خواهند که حتماً ضربه شست به آن نشان داده شود، تا از کرده خودشان پشیمان شوند.

وی گفت: هرچند دانشمندان ما در بین ما نیستند اما شاگردانشان باید راه‌شان را  با اقتدار و صلابت ادامه دهند و باید از عواملی که به طور مستقیم در این ترور ناجوانمردانه دخالت داشتند و هم از کسانی که تصمیم گیرندهبوده و همچنین از عاملین اجرایی انتقام گرفته شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + 7 =

دکمه بازگشت به بالا