عبدالمجید ارفعی از بیمارستان مرخص شد

به گزارش ایسنا، عبدالمجید ارفعی که  بیش از یک ماه قبل به ویروس کرونا مبتلا شده به دلیل بدتر شدن حالش و افت اکسیژن خون، از دوم آبان در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان مسیح دانشوری تهران بستری بود. در طول چند هفته گذشته حال او رو به بهبودی رفته و تا کنون روند درمان مثبت بوده است.

بهروز فرزانگان، پزشک معالج عبدالمجید ارفعی که در ۸۱سالگی به سر می‌برد، اکنون از مرخص شدن او در روز دوشنبه (۲۶ آبان‌ماه) خبر می‌دهد.

او با تاکید بر این‌که خوشبختانه وضعیتِ پروفسور ارفعی باثبات شده است، ادامه می‌دهد: با توجه به این‌که ایشان در حال حاضر تنگی نفس هم ندارند، امروز از بیمارستان مرخص شده و به منزل برمی‌گردند.

عبدالمجید ارفعی زاده ۹ شهریور ۱۳۱۸ در کوه گنو در بندرعباس و اصالتا اهل اوز در استان فارس است. او  پژوهشگر و متخصص زبان‌های باستانی اکدی و ایلامی، ایلام‌شناس و از آخرین مترجمان بازمانده خط میخی ایلامی در جهان و از مهم‌ترین کتیبه‌خوانان ایرانی است. برخی از لوح‌های گلی تخت جمشید با تلاش ارفعی ترجمه شده ‌است. او نخستین مترجم استوانه کوروش از زبان اصلی بابلی‌نو به فارسی است. ارفعی در سال ۱۳۹۴ جایزه سرو ایرانی در زمینه‌ میراث فرهنگی را به عنوان یک عمر کوشش فرهنگی دریافت کرد.

عبدالمجید ارفعی در حال حاضر نیز در محل فرهنگستان هنر به عنوان پژوهشگر آزاد مشغول مطالعه و پژوهش روی گل‌نوشته‌های بارو و خزانه تخت جمشید است.

انتهای پیام

درگذشت یک ناشر
هم اکنون بخوانید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × دو =

دکمه بازگشت به بالا