سفر رئیس و اعضای فراکسیون امور عشایری به خراسان جنوبی/پیگیری تأمین آذوقه‌های دام و نهاده‌ها

علی کریمی فیروزجایی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: من به همراه اعضای فراکسیون امور عشایری به مناسبت روز ملی روستا و عشایر و به دعوت مجمع نمایندگان به استان خراسان جنوبی سفر کردیم. در جلسه مجمع نمایندگان و همچنین دیدار با نماینده ولی فقیه و استاندار شرکت کردیم و به همراه رئیس سازمان عشایری و معاونین استاندار بازدید از مناطق عشایری شهرستان طبس داشتیم.

این عضو هیأت رئیسه مجلس ادامه داد: استان خراسان جنوبی سومین استان پرجمعیت عشایری کشور است و ما به دنبال این بودیم که برای پیگیری امورات عشایر از جمله تأمین آب شرب و راه‌های دسترسی پیگیری‌هایی را داشته باشیم. البته در بودجه سال ۹۹ توجهاتی به این امر صورت گرفته و از محل صندوق توسعه نیز مبالغی برای تأمین آب شرب عشایری منظور شده اما امیدواریم در بودجه ۱۴۰۰ اقدامات بهتری در این راستا انجام شود.

کریمی فیروزجایی با اشاره به اهمیت عشایر در چرخه تولید کشور گفت: ۲۵ درصد گوشت قرمز کشور توسط عشایر تولید می‌شود و ما امیدواریم دولت اعتماد نو به نقل از برنامه جدی برای تأمین آذوقه دام و نهاده‌های دامی آن‌ها داشته باشد. به خصوص که در دو، سه ماه اخیر به خاطر افزایش بی‌رویه قیمت نهاده‌های دامی این قشر تحت فشار قرار گرفتند. لذا امیدواریم با پیگیری‌هایی که از طریق هیأت رئیسه و همچنین کمیسیون کشاورزی مجلس در این باره خواهیم داشت اقدامات موثری در این زمینه انجام شود.

انتهای پیام  

امیرعبداللهیان به هندوستان سفر می‌کند
هم اکنون بخوانید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × پنج =

دکمه بازگشت به بالا