رواق های حرم مطهر بدون هماهنگی ستاد ملی کرونا باز نخواهد شد


رواق های حرم مطهر بدون هماهنگی ستاد ملی کرونا باز نخواهد شد

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی در باره بازگشایی رواق‌های حرم مطهر رضوی افزود: هیچ اقدامی بدون هماهنگی با ستاد ملی کرونا برای بازگشایی رواق‌های حرم مطهر انجام نخواهیم داد.

به گزارش پایگاه خبری اعتماد نو به نقل از ایلنا از مشهد، سیدمصطفی خاکسار قهرودی، در نشست خبری که در بنیاد پژوهشگاه‌‎های آستان قدس رضوی برگزار شد، در تشریح اعتماد نو به نقل از برنامه‌های دهه آخر صفر در حرم مطهر اظهار کرد: سال‌های قبل این ایام همراه با اعتماد نو به نقل از برنامه‌ها و شرایط ویژه و خاصی بود. 

خاکساری قهرودی ادامه داد: درست است که امسال با توجه به شیوع کرونا آن حضور و حال و هوا در ایام اربعین و دهه پایانی ماه صفر را بر حسب ظاهر شاهد نیستیم اما بنا به تکلیف شرعی بر رعایت موازین بهداشتی موظف هستیم.

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی گفت: اگر امروز ما با تغییر اعتماد نو به نقل از برنامه‌های متعدد در حوزه دین بر حسب تکلیف مواجه هستیم، این چیزی از عاشق‌پیشگی مردم نمی‌کاهد. قطعا اگر امروز بنا بر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به لحاظ فیزیکی، مکانی و جغرافیایی شده و بین مردم و این مراکز نورانی فاصله افتاده، چنین مسئله‌ای باز هم موجب کاهش و کم‌اهمیت شدن ارتباط معنوی و اظهار محبت و علاقه به ساحت مقدس و نورانی ائمه اطهار(ع) نشده است.

خاکسارقهرودی ابراز کرد: احساس در پناه بودن و پناه آوردن به این مراکز نورانی در صورت بروز مشکلات بیشتر شده و بیشتر هم خواهد شد. لذا در این راستا وظیفه سنگین‌تری بر دوش ما احساس می‌شود. 

از چپ‌ترین تا راست‌ترین نمایندگان طرح الحاق یک تبصره به قانون انتخابات را امضا کردند/تا طرحی در مجلس کلید می‌خورد، زمزمه مخالفت شورای نگهبان آغاز می‌شود
هم اکنون بخوانید

وی با اشاره به سخت شدن شرایط در موج سوم کرونا تصریح کرد: در این دوران طولانی آستان قدس به سهم خود اعتماد نو به نقل از برنامه‌های مختلفی را انجام داده و به تبع در روزهای آینده و مناسبات دهه پایانی صفر اعتماد نو به نقل از برنامه‌ریزی و تدابیری خاصی اندیشیده که در قالب رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برای برگزاری مراسم مذهبی در نظر گرفته شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × یک =

دکمه بازگشت به بالا