امروز

شنبه, ۱۶ مهر , ۱۴۰۱

  ساعت

۰۱:۳۲ قبل از ظهر

سایز متن   /

اقتصادی

به‌گزارش ایسنا، “حسن ساسانی”، با اشاره به اقدامات انجام شده در جهت حفاظت از رودخانه زاینده رود از سراب تا پایاب اظهار کرد: دفتر مهندسی رودخانه های شرکت آب منطقه‌ای با به‌کارگیری بیش از صد نفر، علاوه بر ایجاد فرصت[…]


به‌گزارش ایسنا، “حسن ساسانی”، با اشاره به اقدامات انجام شده در جهت حفاظت از رودخانه زاینده رود از سراب تا پایاب اظهار کرد: دفتر مهندسی رودخانه های شرکت آب منطقه‌ای با به‌کارگیری بیش از صد نفر، علاوه بر ایجاد فرصت شغلی مستقیم برای بخش خصوصی موجب شده تا پس از شناسایی موارد تخلف درمسیر رودخانه های استان اصفهان و صدور اخطاریه های لازم، پیگیری هایی را به عمل آورده تا حریم و بستر رودخانه به وضعیت سابق برگردد و اگر همکاری انجام نشود با شکایت به مراجع قضایی موارد تخلف را دنبال کند.
 
وی با بیان اینکه سالانه بیش از ۸۰ مورد تجهیزات پمپاژ غیرمجاز توقیف می‌شود، افزود: ممانعت از نخاله ریزی و فرهنگ سازی و برگزاری دوره های آموزشی جهت آشنایی مجاوران رودخانه با مباحث بستر و حریم و قوانین مربوط به آن از دیگر اقدامات حفاظتی رودخانه های استان اصفهان است.
 
معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای اصفهان با اشاره به آزادسازی های انجام شده در محور شرق اصفهان تصریح کرد: در سال‌های اخیر ۳۴ کیلومتر از بند آبشار تا پل زیار استان اصفهان رفع‌تصرف شد؛ این در حالی است که ۱۶ کیلومتر از مسیر رودخانه زاینده رود با احداث دیواره تثبیت شده است.
وی افزود: در این طرح بیش از ۶۸ هکتار از اراضی مجاور رودخانه زاینده رود با اعتباری بالغ بر ۱۴ میلیارد تومان رفع‌تصرف شده است که نقش مهمی در تسریع جریان زاینده رود در این حوضه کم آب دارد.
 
ساسانی اظهار کرد: پس از عملیات رفع تصرف در شرق اصفهان، با همکاری صنف کشاورزی و دوستداران محیط زیست ادامه جاده نیز به طول ۱۲۰ کیلومتر تا تالاب گاوخونی رفع تصرف شد. این عملیات به سمت بالادست رودخانه و از محل باغ پرندگان به سمت شهرستان لنجان تداوم یافت.
 
وی افزود: تخلیه زباله و نخاله در بستر زاینده رود و کاهش ظرفیت عبوری جریان رودخانه و آلودگی منابع آب و خاک و فرسایش آب و خاک ناشی از جریانات گردابی و چرخشی به وجود آمده در برخی از نقاط موجب شد تا بستر رودخانه در غرب نیز مورد اصلاح و آزادسازی قرار گیرد.
معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای اصفهان با اشاره به پرو مسدودکردن چاه‌های غیرمجاز در محدوده سد نکوآباد تا باغ پرندگان تصریح کرد: در ابتدا با نصب بنر، توزیع بروشور و تبلیغات محیطی نسبت به آزادسازی مجاورین رودخانه اطلاع رسانی شد. با انجام مطالعات مرحله دوم ساماندهی رودخانه زاینده رود جاده ساحلی با پهنای ۱۵ متر در فاصله ۳۵ متری از محور رودخانه در طرفین احداث شد که به موجب آن نقشه کاداستر از مناطق نیازمند به آزادسازی تهیه شد.
بنا بر اعلام وزارت نیرو، وی اضافه کرد: با استفاده از نظر کارشناسان و اخذ مجوز تبصره ۴ ماده دو اخطاریه های لازم صادر و پس از آن نسبت به آزادسازی اقدام شد.
ساسانی با بیان اینکه تمام خسارات وارده به زمین های مالکان و متصرفان توسط کارشناس رسمی دادگستری صورتجلسه شد، تصریح کرد: بسیاری از بندهای غیرمجاز و بندهای موجود در سطح شهر اصفهان و … که در مجموع بیش از ۷۰ بند را شامل می شود رفع تصرف شده است.

انتهای پیام

image_printنسخه چاپی
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

حال و هوای خرید کریسمس در تهران
برداشت گل نرگس – بهبهان

افزایش امتیاز معلمان استثنایی

افزایش امتیاز معلمان استثنایی

افزایش امتیاز معلمان استثنایی