ورزشی ها در جلسه بررسی قرارداد ویلموتس در کمیسیون اصل ۹۰ چه گفتند و شنیدند

سید نظام الدین موسوی در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: پیرو جریمه ای که فیفا برای فدراسیون فوتبال ایران در رابطه با قرارداد ویلموتس وضع کرده بود سوالات زیادی در افکار عمومی شکل گرفت. این قرارداد از ابتدا محل انتقاد صاحب نظران بود و همان زمان ابهاماتی در مورد میزان و مبلغ قرارداد و بندهای مختلف آن وجود داشت .

وی افزود: جریمه فیفا برای فدراسیون فوتبال ایران رقم قابل توجهی است و برای بسیاری از مردم دغدغه بود. لذا کمیسیون اصل ۹۰ بنا به دریافت شکایت از نمایندگان و همچنین بیرون مجلس رسیدگی به این پرونده را آغاز کرد و این پرونده در کمیته فرهنگی و اجتماعی کمیسیون اصل ۹۰ گشوده شد.

موسوی با اشاره به حضور وزیر ورزش و معاونین وی، رئیس سابق فدراسیون فوتبال و سرپرست و اعضای هیات رئیسه فدراسیون فوتبال  در این جلسه گفت: همچنین آقای قاضی زاده از کمیسیون فرهنگی و آقای فروردین به عنوان رئیس فراکسیون ورزش در جلسه ۴ ساعته امروز کمیسیون اصل ۹۰ حضور پیدا کردند.

نماینده مردم تهران در مجلس خاطر نشان کرد: در این جلسه بعد از طرح اولیه موضوع، ابهامات و سوالات درباره اصل قرارداد و دلایل صدور رای فیفا علیه ایران مورد بررسی قرار گرفت. وزیر ورزش و آقای تاج مطالبشان را مطرح کرد و تصویر کلی اولیه از آنچه گذشته ترسیم شد. اما طبیعتا با یک جلسه در این باره نمی توانیم به جمع بندی برسیم.

موسوی با بیان این که کمیته فرهنگی و اجتماعی کمیسیون اصل ۹۰ جلسات کارشناسی دیگری را در این زمینه برگزار خواهد کرد یاد آور شد: قرار است وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال مطالب خود را به صورت مکتوب به ما ارسال کنند . همچنین نمایندگان و رابطینی از سوی وزیر ورزش برای حضور در جلسات کمیسیون تعیین شدند. ما همچنین از نظر کارشناسان و مشاوران کمیسیون استفاده خواهیم کرد و نهایتا گزارش اولیه توسط کمیته تهیه و به صحن کمیسیون ارائه خواهد شد تا اگر تخلفی در موضوع قرارداد صورت گرفته باشد مقصرین و متخلفین  به  مراجع قضایی معرفی شوند.

تفاهمنامه تکمیل ۲۵ پروژه بین سازمان برنامه و بودجه کشور و استانداری البرز منعقد شد
هم اکنون بخوانید

وی همچنین تصریح کرد: در این جلسه ابهامات و  سوالات و بحث های اولیه مطرح شد ولی این مسائل باید به لحاظ حقوقی بررسی و اسناد مورد مطالعه قرار گیرد تا نهایتا گزارش نهایی  بعد از تصویب در کمیسیون اصل ۹۰ به اطلاع عموم برسد. اگر هم تشخیص این باشد که موضوع جنبه عمومی دارد گزارش کمیسیون اصل ۹۰ در صحن علنی مجلس قراعت خواهد شد.

موسوی در پایان با اشاره به حضور نمایندگان در حوزه های انتخابیه و تعطیلی جلسات علنی مجلس طی این هفته و هفته آینده گفت: با توجه به اهمیت موضوع این جلسه برگزار شد و کمیته هم ادامه جلسات را طی هفته جاری و هفته آینده برگزار خواهد کرد. تا نهایتا طی دو سه هفته آینده موضوع را جمع بندی و گزارش را ارائه کنیم.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + 7 =

دکمه بازگشت به بالا