ادامه فعالیت پایگاه های سنجش سلامت نوآموزان در تهران/غربالگری سلامت دهان، دندان و گوش حذف شد

به گزارش ایسنا، مسعود ثقفی در ادامه افزود: توافق با ستاد کرونای تهران صورت گرفته و به همین علت فعالیت پایگاه های سنجش ادامه یافت.

وی افزود: تعداد مراجعه کنندگان برای سنجش سلامت بدو ورود به پایه اول در شهر تهران روزانه ۲۰۰۰ نفر است که نهایتا در پایگاههای مختلف تقسیم می شوند و شاید در طول یک روز ۲۰ نفر به یک پایگاه بروند. ضمن آنکه پروتکلها رعایت می شوند و نگرانی خاصی از این بابت نداریم.

سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران در پاسخ به اینکه به نظر می رسد این پیشنهاد به جهت کاهش تردد در سطح شهر مطرح شده بود گفت: ما از ستاد کرونای تهران استعلام کردیم؛ پایگاههای سنجش محصول همکاری مشترک آموزش و پرورش و سه دانشگاه علوم پزشکی است و افراد پروتکلها را رعایت می کنند.

ثقفی ادامه داد: اگر این کار را انجام ندهیم آغاز تحصیل  دانش آموزان با مشکل بزرگی مواجه می شود و بچه ها نمی توانند به موقع ثبت نام کنند.

وی در پاسخ به اینکه چرا سنجش را برای مدتی به تعویق نمی اندازید؟ گفت: فاصله زمانی ما تا آغاز سال تحصیلی کاهش یافته و باید ۱۵ شهریور مدارس اغاز به کار کنند. دوم آنکه دغدغههای بهداشتی را در پایگاها کم کردهایم، به عنوان مثال غربالگری سلامت دهان، دندان و گوش انجام نمیشود. در واقع مواردی که احتمال بروز آسیب وجود داشت را حذف کردیم و فقط آزمونهای اساسی را انجام دادیم.

سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران در ارتباط با شبکه خبر اضافه کرد: با توجه به شرایط تهران، موارد نوبت دهی به پایگاهها محدود است و پایگاهها وسعت دارند و دو نماینده از آموزش و پرورش و سه نماینده از سه دانشگاه علوم پزشکی حضور دارند و نگرانی کمی در این باره وجود دارد.

کاهش یک درصدی نرخ «بیکاری» ۱۸ تا ۳۵ ساله ها /نرخ بیکاری زنان بدون تغییر باقی ماند 
هم اکنون بخوانید

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × دو =

دکمه بازگشت به بالا