هدف مجلس یازدهم بازنگری در مصوبات مجلس دهم نیست/ موافق تشکیل فراکسیون مدیران دولت نهم و دهم نیستم/ تشکیل فراکسیون اقتصاد دانش‌بنیان در مجلس یازدهم


هدف مجلس یازدهم بازنگری در مصوبات مجلس دهم نیست/ موافق تشکیل فراکسیون مدیران دولت نهم و دهم نیستم/ تشکیل فراکسیون اقتصاد دانش‌بنیان در مجلس یازدهم

منتخب اردکان در مجلس یازدهم گفت: قطعاً‌ کارشناسی‌های لازم برای طرح‌ها و لوایحی که در مجالس قبلی به تصویب رسیده، انجام شده و به نظر نمی‌رسد که هدف مجلس یازدهم بازنگری در مصوبات مجلس دهم باشد.

محمدرضا دشتی اردکانی،‌ منتخب اردکان در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با پایگاه خبری اعتماد نو به نقل از ایلنا در خصوص انتخاب هیأت رئیسه مجلس یازدهم، اظهار کرد: نمایندگان در حال تبادل نظر هستند و از آنجایی که مجلس یازدهم یک مجلس انقلابی و مدنظر مقام معظم رهبری است، این مجلس باید بسیاری از تنگناهایی که در کشور بوده را حل کند.

وی افزود: مدیرانی که در حال حاضر کاندیدای ریاست مجلس شده‌اند،‌ همه از افرادی هستند که می‌توانند در این عرصه نقش آفرینی کنند؛ با تبادل نظری که خواهند داشت و طبق شناختی که من از این دوستان دارم، هیچ یک از آنها به دنبال قدرت نیستد و می‌توانند با مشورت و تبادل‌نظر یک مدیر لایق، انقلابی و جهادی برای مجلس انتخاب کنند.

وی درباره تشکیل فراکسیون‌ها نیز گفت: تنها در جریان تشکیل فراکسیون مناطق آزاد،‌ فراکسیون مناطق محروم و فراکسیون اقتصاد دانش بنیان هستم و در جلسه فراکسیون اقتصاد دانش بنیان شرکت کردم. طبق فرمایش مقام معظم رهبری، برای ایجاد اشتغال و درآمدزایی باید در جهت توسعه تولید و حل مشکلات اقتصادی اعتماد نو به نقل از برنامه‌ریزی کنیم؛ بر همین اساس فراکسیون اقتصاد دانش‌بنیان تشکیل شد و نمایندگان با تجربه‌ای در این فراکسیون حضور دارند که تمام دغدغه‌شان حل مشکلات اقتصادی کشور است.

دشتی اردکانی در خصوص بازنگری مجلس یازدهم در مصوبات مجلس دهم، بیان کرد: ما در مجلس طرح و لوایح زیادی داریم که آماده طرح در صحن علنی و کمیسیون‌ها است؛ قطعاً‌ کارشناسی‌های لازم برای طرح‌ها و لوایحی که در مجالس قبلی به تصویب رسیده، انجام شده و به نظر نمی‌رسد که هدف مجلس یازدهم بازنگری در مصوبات مجلس دهم باشد.

اجرایی کردن قرارداد ایران با چین، مهم‌ترین دستاورد سفر امیرعبدالهیان به چین بود
هم اکنون بخوانید

منتخب اردکان در مجلس یازدهم ادامه داد: در رابطه با تنقیح قوانین باید گفت که قوانینی که در مجلس تصویب می‌شود، به مجلس دهم هم ارتباطی ندارد بلکه قوانین مجالس ادوار گذشته یا قبل از انقلاب، تنقیح نشده و ناسخ و منسوخ‌ها مشخص نیست؛ ما برای اینکه بتوانیم از رانتخواری جلوگیری کنیم، باید قوانین گذشته را تنقیح کنیم.

وی اضافه کرد: تنقیح قوانین باید از مجالس گذشته تاکنون مورد بررسی قرار بگیرد تا مجریان قانون و کارمندان با چند قانونی مواجه نباشند.

وی درباره تشکیل فراکسیون مدیران دولت نهم و دهم نیز گفت: من موافق تشکیل چنین فراکسیونی نیستم؛ باید فراکسیون‌هایی در مجلس تشکیل دهیم که راهکار قانونگذاری و نظارت بر قانون را بتوانیم در سراسر کشور اجرا کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + سه =

دکمه بازگشت به بالا