صادقی: راهی جز شرکت در انتخابات وجود ندارد

محمود صادقی در گفت‌وگو با ایسنا با تأکید بر لزوم مشارکت همه آحاد جامعه در انتخابات دوم اسفندماه گفت: به نظر من راهی به جز شرکت در انتخابات وجود ندارد. در واقع تنها راه اثرگذاری مردم بر روند امور همین انتخابات است. انتخابات مجرای دخالت اراده مردم بوده و علی‌رغم تنگناهایی که وجود دارد من انتخابات را تنها راه می‌بینم.

وی افزود: در چارچوب تصمیمات اصلاح طلبان و به عنوان یک عضو از این مجموعه می‌گویم که هیچ‌گاه اصلاح طلبان به دنبال تحریم انتخابات نیستند و همیشه برای حمایت از کاندیداها و ارائه لیست، راهبردی معقول داشته‌اند.

این عضو فراکسیون امید مجلس عنوان کرد: در واقع در حد امکان لیست ارائه می‌شود چرا که لازمه ارائه لیست واحد این است که به تعداد مناسب اصلاح طلب شناخته شده وجود داشته باشد که بتوان عملکرد آن‌ها را تضمین کرد. البته این موضوع با توجه به تجربه در انتخابات گذشته بوده است؛ چرا که در آن زمان چندان اصراری بر هویت اصلاح طلبی افراد نبوده و ملاک صرفا مشارکت حداکثری بوده است. ولی براساس همین تجربه که به دست آمد توجه شد که باید برای تضمین عملکرد اشخاص اطمینان بیشتری بر جهت‌گیری و هویت آن‌ها وجود داشته باشد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در این باره تصریح کرد: به همین دلیل اعلام شد در هر شهری که به تعداد مناسب کاندیدا با ویژگی‌های لازم وجود دارد لیستی جامع و واحد ارائه می‌شود و اگر تعداد لازم از این افراد وجود نداشته باشد لیستی ارائه نمی‌شود. البته این تصمیم تبصره‌ای نیز داشت و آن هم این است که هر حزب یا هر چند حزب می‌توانند براساس تشخیص خودشان لیست خود را ارائه بدهند. در تهران اصلاح طلبان نه اینکه نخواستند بلکه نتوانستند لیست واحدی ارائه دهند ولی اعلام کردند که احزاب می‌توانند لیست خود را ارائه کنند. برای مثال حزب کارگزاران لیست خود را ارائه داده است.

استقبال تهران از شهدای مقاومت
هم اکنون بخوانید

صادقی عنوان کرد: در برخی استان‌ها نیز به همین ترتیب است. برای مثال در یک استان یک کاندیدا و در یک شهر دیگر چند کاندیدا معرفی شده و هر جا نیز مقدور بوده لیستی واحد ارائه کردند. با این وجود احزاب نیز آزاد بودند که لیست خود را ارائه دهند.

وی با بیان این که «اما اصلاح طلبان به هر شکل از جهت سیاست ورزی داخلی و هم از جهت امنیت ملی به تحریم فکر نمی‌کنند» ابراز عقیده کرد: چرا که اصلاح طلبان بیش از سایر جناح‌ها در شکل‌گیری نظام و انقلاب پیشگام بودند و حاضر نمی‌شوند با توجه به گله‌مندی‌هایی هم که وجود دارد چنین موضوعی را مد نظر خود قرار دهند.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + چهار =

دکمه بازگشت به بالا