امروز

پنج شنبه, ۷ مهر , ۱۴۰۱

  ساعت

۲۰:۳۱ بعد از ظهر

سایز متن   /

سیاسی

فرمانده نیروی دریایی پاسداران تاکید کرد: طبق توافق برخی از کشورها، کشتی‌های خارجی با اسکورت از آب‌های ایران عبور می‌کنند هیچ کشتی با اسکورت وارد آب‌های ایران نشده است. به گزارش پایگاه خبری اعتماد نو به نقل از ایلنا، دریادار[…]جلوی فعالیت صیادان بیگانه در آب‌های ایران را می‌گیریم/ لازم بدانیم نیروهای بسیج دریاها را مسلح می‌کنیم/ کشتی خارجی با اسکورت وارد ایران نشده است

فرمانده نیروی دریایی پاسداران تاکید کرد: طبق توافق برخی از کشورها، کشتی‌های خارجی با اسکورت از آب‌های ایران عبور می‌کنند هیچ کشتی با اسکورت وارد آب‌های ایران نشده است.

به گزارش پایگاه خبری اعتماد نو به نقل از ایلنا، دریادار علیرضا تنگسیری در جمع پایگاه خبریان در حاشیه بیست و هفتمین همایش هماهنگی ارگان‌های دریایی کشور با اشاره به ممنوعیت فعالیت خارجی‌ها برای صید در آب‌های کشور گفت: در یک مقطعی طرح دریابس را اجرا کردیم که این باعث بیکاری ماهی‌گران شد چون کشتی‌های صید صنعتی بیگانه در آب‌های ایران حضور داشتند.

وی تاکید کرد: البته در همان زمان تعدادی از این ماهیگیران صنعتی بیگانه بازداشت شدند و ماهی‌های آنها را مصادره کردیم.

دریادار تنگسیری با تاکید بر اینکه توجه داشته باشید خلیج فارس بسته است و صید ترال باعث می‌شود مرجان‌های کف زمین از بین بروند و به تدریج هیچ موجود زنده‌ای در خلیج فارس نمی‌ماند.

وی تاکید کرد: اگر هر ۲۰ کیلومتر دریا و آب‌های کشورمان را یک روستا محسوب کنیم می‌بینیم که با ورود صیادان بیگانه تعداد قابل توجهی از مردم آن منطقه بیکار می‌شوند و ترک دریا می‌کنند. از این رو جلوی این موضوع را گرفتیم.

دریادار تنگسیری تاکید کرد: ما مسئول مستقیم برخورد با صیادان صنعتی بیگانه در آب‌های ایران نیستیم اما صید ترال در آب‌های با عمق ۲۰۰ متر را ممنوع اعلام کردیم و جلوی صیادان بیگانه را می‌گیریم. چراکه نمی‌توانیم رنج مردم ایران را تحمل کنیم و برخی از کشورها هم از این موضوعات در ایران سوءاستفاده می‌کنند و برای صید وارد آبهای ایران می‌شوند.

فرمانده نیروی دریایی پاسداران در پاسخ به سوال اعتماد نو به نقل از ایلنا تاکید کرد: طبق توافق برخی از کشورها، کشتی‌های خارجی با اسکورت از آب‌های ایران عبور می‌کنند هیچ کشتی با اسکورت وارد آب‌های ایران نشده است.

وی با اشاره به تشکیل نهاد جدید بسیج دریایی گفت: نیروهای بسیج دریایی مردم هستند اما آنها را مسلح نکرده‌ایم. البته هرگاه لازم دانستیم برای استفاده در عملیات این نیروها مسلح می‌شوند.

image_printنسخه چاپی
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

حال و هوای خرید کریسمس در تهران
برداشت گل نرگس – بهبهان

افزایش امتیاز معلمان استثنایی

افزایش امتیاز معلمان استثنایی

افزایش امتیاز معلمان استثنایی