تخلفات تبلیغاتی نامزدهای استان مرکزی به مراجع قانونی اعلام شد

سعید فرخی امروز پنجشنبه ۲۴ بهمن ماه در حاشیه برگزاری جلسه هیات بازرسی انتخابات استان در جمع پایگاه خبریان بیان کرد: برای انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان ۱۰۲۰ شعبه اخذ رای فعال است و در هیات بازرسی به طریقی اعتماد نو به نقل از برنامه ریزی شده است که با استفاده از ظرفیت قانونی، استفاده از امکانات و نیروهای موجود استان هر صندوق یک بازرس در اختیار داشته باشد تا امر بازرسی به خوبی انجام شود.

وی افزود: حداقل ۶۰۰ بازرس در انتخابات شرکت خواهند داشت و این افراد که احتمال افزایش آنها وجود دارد کار بازرسی و ارائه گزارش را انجام خواهند داد.

فرخی با بیان اینکه طی یک هفته باقی مانده به روز انتخابات تلاش می شود که بازرسی درخصوص آمادگی فرمانداری ها و هیات های اجرایی انجام شود و کار آموزش بازرسین در اولویت اصلی است، گفت: در این یک هفته بررسی و تهیه گزارش از اقداماتی که در طول هفته صورت می گیرد انجام می شود و مستمرا رصد خواهیم کرد که اقدام غیرقانونی انجام نگیرد.

وی تصریح کرد: تمام سعی هیات بازرسی بر این خواهد بود که روند انتخابات قانونی مشخص و منطبق با مقررات باشد و این تلاش ها به رعایت قانون و حضور حداکثری مردم و تسهیل در روند انتخابات بینجامد، کار آموزش به صورت جدی دنبال و در هفته آینده تکمیل خواهد شد و تمرکز بر آمادگی هیات اجرایی و فرمانداری ها برای برگزاری انتخابات است و در صورت بروز تخلف، موارد به سرعت به مراجع لازم گزارش می شود.

تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران برای مدت نامحدودی اعمال می‌شود
هم اکنون بخوانید

فرخی با تاکید بر اینکه برخی از تخلفات مشهود بود که گزارش آنها اعلام شده است، گفت: هیات بازرسی از ابتدای شروع فرآیند انتخابات و حتی قبل از آن نظارت های خود را آغاز کرد، در ابتدای امر در روند ثبت نام نامزدها اقدامات فرمانداری ها در تشکیل هیات اجرایی بازرسی شد و در آن مرحله موضوعی مشاهده نشد و شرایط مطلوب بود، اما در هفته های اخیر با اقدام برخی از کاندیداها در تبلیغات زودهنگام مواجه بودیم که رصد و به مراجع ذیصلاح اعلام شد.

وی توصیه کرد: باید قوانین و مقررات حتما رعایت شود چراکه این رعایت قوانین باعث سلامت کامل انتخابات و جلب اعتماد مردم می شود، همچنین دستگاه های اجرایی و نهادهای عمومی که بودجه های خود را از منابع عمومی دریافت می کنند، حق استفاده از امکانات دولتی برای حمایت از کاندیداها را ندارند. شرایط کاملا تحت کنترل است و اگر از امکانات دولتی و موسسات عمومی استفاده شود حتما بازرسی و به مراجع گزارش می کنیم.

رییس هیات بازرسی انتخابات استان مرکزی تصریح کرد: مردم فارغ از هرگونه گرایش سیاسی و اختلافات نظر حتما پای صندوق های رای حاضر شده و به گزینه های اصلح رای دهند چراکه قطعا این روند به تشکیل مجلس خوب و رو به جلو کمک خواهد کرد.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − 2 =

دکمه بازگشت به بالا