امروز

پنج شنبه, ۱۷ آذر , ۱۴۰۱

  ساعت

۱۹:۲۹ بعد از ظهر

سایز متن   /

اجتماعی

به گزارش ایسنا، عیسی مالمیر در نشست خبری به مناسبت گرامیداشت چهل سالگی بسیج، به تشریح اقدامات و خدمات بهداشتی و درمانی به نیروهای بسیجی و مردم مناطق محروم کشور پرداخت و گفت: موسسه خدمات درمانی بسیجیان از سال ۷۴ فعالیت[…]


به گزارش ایسنا، عیسی مالمیر در نشست خبری به مناسبت گرامیداشت چهل سالگی بسیج، به تشریح اقدامات و خدمات بهداشتی و درمانی به نیروهای بسیجی و مردم مناطق محروم کشور پرداخت و گفت: موسسه خدمات درمانی بسیجیان از سال ۷۴ فعالیت خودش را با ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به بسیجیان و خانواده های آنها در کشور آغاز کرد که این خدمات شامل درمان مستقیم در مراکز موسسه و درمان غیر مستقیم، از طریق همکاری با سایر دستگاه ها بوده است.
وی با بیان اینکه در راستای اعتماد نو به نقل از برنامه های احداث، خرید و توسعه زیرساخت های بهداشتی درمانی و تجهیز آنها تا کنون بالغ بر  ۱۲۲  هزار متر مربع فضای درمانی در سطح کشور احداث و راه اندازی شده است، ادامه داد: این مراکز موجبات اشتغالزایی بیش از  ۱۶۰۰ نفر را بطور مستقیم و غیر مستقیم فراهم کرده است. 
مالمیر تاکید کرد: این فضاها عمدتا با تاکید بر مناطق محروم کشور احداث شدهاند. به طوری که بیش از ۴۶ مرکز درمانی داریم که ۳۷ مرکز در حال خدمات رسانی بوده و فعال هستند. 

مدیرعامل موسسه خدمات درمانی بسیجیان، از افتتاح ۱۲ درمانگاه جدید تا دهه فجر امسال در کشور خبر داد و گفت: تا پایان آذرماه ۴ درمانگاه در دو استان آذربایجان شرقی و خراسان رضوی، به صورت ویدئو کنفرانس، به بهره برداری می رسد و تا خرداد ۹۹، در مجموع ۵۸ درمانگاه خواهد داشت.

وی با اشاره به پوشش بیمه ای ۱۱ هزار و ۵۰۰ خانوار بسیجی در کشور، افزود: بیمه این افراد با سازمان تامین اجتماعی است.

مالمیر به بیمه تکمیلی بسیجیان هم گریزی زد و گفت: از سال ۸۸ تا کنون بیش از ۵۰۰ هزار نفر از بسیجیان از خدمات بیمه تکمیلی استفاده می کنند. 

وی افزود: برای بیمه تکمیلی نیز موسسه خدمات درمان بسیجیان، یارانه ای ۵۰ تا ۶۰ درصدی پرداخت می کند که شامل بیمه رایگان عمر و حوادث بیمه آتش سوزی منزل نیز می شود.

مدیرعامل موسسه خدمات درمانی بسیجیان به اقدامات گروه های جهادی بسیج برای ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به مردم مناطق محروم کشور اشاره کرد و گفت: بیش از ۷۰۰ تیم شهید رهنمون در سراسر کشور مشغول ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به محرومان هستند که ۱۰۰ تیم در تهران بزرگ مستقر است.

وی با تاکید بر اینکه تیم های شهید رهنمون به صورت ثابت در مناطق جغرافیایی ثابت مشغول ارائه خدمات سطح یک به محرومان هستند، افزود: تاکید ما بر ثابت بودن حضور تیم ها در این مناطق است تا بتوانند پیگیر وضعیت سلامت مردم باشند و فقط به انجام ویزیت بسنده نمی شود.

مالمیر از فعالیت ۸۰۰ تیم بسیج جامعه پزشکی خبر داد و گفت: بیش از ۲۸۰ گروه جهادی از سال ۹۵ تا امروز به مناطق محروم اعزام شده اند و بیش از ۱۵۸ هزار نفر از هموطنان مناطق محروم از خدمات پزشکی و پیراپزشکی این تیم ها برخودار شده اند.

مدیرعامل موسسه خدمات درمانی بسیجیان، به سایر اعتماد نو به نقل از برنامههای این موسسه در نظام سلامت کشور اشاره کرد و افزود: بر اساس اسناد بالادستی و در جهت تحقق بند ۱۲ سیاست های ابلاغی رهبری در حوزه سلامت، به موضوع طب سنتی، سبک زندگی اسلامی-ایرانی و تعالی جمعیت ورود کرده ایم.

وی، از اجرای طرح رویش امید با هدف حمایت از زوجین نابارور بسیجی خبر داد و گفت: برای این دسته از زوجین نابارور، با چهار قطب کشوری ناباروری قرارداد همکاری داریم و زوجین نابارور تا سقف دو میلیون تومان حمایت می شوند.

مالمیر با اشاره به پوشش ۶ هزار زوج نابارور تحت پوشش، افزود: بیش از ۳۰۰ زوج از طریق این خدمات و حمایت ها، صاحب فرزند شده اند.

انتهای پیام

image_printنسخه چاپی
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

حال و هوای خرید کریسمس در تهران
برداشت گل نرگس – بهبهان

افزایش امتیاز معلمان استثنایی

افزایش امتیاز معلمان استثنایی

افزایش امتیاز معلمان استثنایی