محمد بلوری: ایسنا را خانه‌ دوم خودمان می‌دانیم + فیلم

این روزنامه‌نگار پیشکسوت سر پا ماندن ایسنا را به نیروهای جوانش نسبت می‌دهد که عامل  موفقیت این خبرگزاری شده است و می‌گوید: ما ایسنا را از نظر خانه مطبوعاتی، خانه دوم خودمان می‌دانیم. این نسل جوانی که در ایسنا هستند و آن را سر پا نگه داشته‌اند، خیلی باعث موفقیت این دستگاه شده است.

پدر حادثه‌نویسی مطبوعات ایران درباره‌ی ایسنا و حضور چندباره‌اش در این خبرگزاری، هم می‌گوید: من تاکنون خبرگزاری‌های دیگر را ندیده‌ام. تاکنون به ایرنا که قدیمی‌ترین خبرگزاری است نرفته‌ام. آمدن به ایسنا خیلی برایم خوشایند است. اعتماد نو به نقل از برنامه‌هایی که در ایسنا برگزار می‌شود و ما در آن حضور داریم، با مطبوعات تجانس زیادی دارد. توصیه می‌کنم ایسنا هر چه با مطبوعات ارتباط و رابطه بیشتری داشته باشد، خیلی مؤثر است؛ حتی برای واحدهای مطبوعاتی.

بلوری، روزنامه‌نگار پیشکسوتی که ۶۳ سال است قلم به دست دارد، این روزها کتاب خاطرات خود را با عنوان «خاطرات شش دهه روزنامه‌نگاری» منتشر می‌کند.

محمد بلوری (متولد ۱۳۱۵) روزنامه‌نگاری که امروز پس از ۶۰ سال فعالیت در عرصه مطبوعات، به پدر حادثه‌نویسی ایران شهرت پیدا کرده است، از نوجوانی به روزنامه علاقه‌مند بود و از بو کردن روزنامه‌های تازه‌ چاپ شده لذت می‌برد. ورود حرفه‌ای او به عرصه مطبوعات از آنجا شروع شد که توسط یکی از استادانش در مدرسه دارالفنون به روزنامه «کیهان» معرفی شد.

او قبل و بعد از انقلاب معاون سردبیر و عضو شورای سردبیری روزنامه «کیهان» بود. سردبیری نشریه «ایرانیان» و دبیر حوادث روزنامه «ایران» (۷۳ تا ۸۱) نیز در کارنامه حرفه‌ای او به چشم می‌خورد. سپس دبیری روزنامه «اعتماد» را بر عهده گرفت و مدت‌ها مسوول ویژه‌نامه‌های حوادث روزنامه «جام‌جم» بود.

انتخاب کتاب‌های دوسالانه دفتر بین‌المللی IBBY
هم اکنون بخوانید

عباراتی مثل «قتل‌های زنجیره‌ای» و «خفاش شب» که برای هر کدام از ما بسیار آشنا است، زاییده ذهن روزنامه‌نگاری‌ است که مشهورترین قاتلان ایران را از نزدیک می‌شناخت و حتی از آنها اعتراف می‌گرفت. به گفته خودش پایگاه خبری حوادث بودن نیاز به یک شخصیت ثانویه دارد. شخصیتی که بتواند راوی قتل‌ها و جنایات باشد.  

گفت‌وگوی تصویری محمد بلوری درباره بیستمین سالگرد تاسیس ایسنا را در فایل زیر می‌توانید ببینید:

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + پنج =

دکمه بازگشت به بالا