رئیس‌جمهور ادبیات خود را به ادبیات محبت و مدارا با همه تغییر دهد


رئیس‌جمهور ادبیات خود را به ادبیات محبت و مدارا با همه تغییر دهد

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: دلسوزان و علاقمندان به نظام و مصالح کشور از مواضع اخیر رئیس جمهور اظهار نگرانی دارند.

به گزارش اعتماد نو به نقل از ایلنا،  اسدالله بادامچیان در پایان نشست دبیران این حزب با بیان اینکه دلسوزان و علاقمندان به نظام و مصالح کشور از مواضع اخیر ریاست جمهوری اظهار نگرانی دارند، گفت: رئیس‌جمهور در شرایط خاص منطقه و جهان و مشکلات داخلی و اقتدار سیاست های نظام، به جای اعلام مواضع ملی و در جهت ایجاد آرامش و وحدت ملی، مواضعی تقابلی مطرح می‌کند که در مواردی مغایر با قانون اساسی و وظایف قانونی او و سوگندی که یاد کرده است و بر مشکلات جاری می‌افزاید.

وی افزود: حزب مؤتلفه اسلامی تخریب و تضعیف رئیس‌جمهور قانونی را جایز نمی‌داند اما از باب تذکر به ریاست محترم جمهوری یادآور میشود که اگر دولت وی در این ۶ سال مشکلات تورم و گرانی های بلاجهت و مشکلات معیشتی مردم را نتوانسته حل کند، چاره در فرافکنی و طرح مسائل جنجالی نیست. وی از دلسوزان و روشن اندیشان نظام و آنها که در سلامت مالی و کارآمدی مورد اعتماد ملت هستند کمک فکری و اجرایی بگیرد و سیاست های غلط و خطا را تغییر دهد تا در این دو سال باقی مانده جبران مافات کند.

دبیرکل حزب موتلفه تأکید کرد: اگر رئیس جمهور شفافیت را درنظر دارند، خود با شفافیت کامل، علل ناکامی های اقتصادی را بیان کنند و اگر دولت و سیاست های خویش را در ۶ سال گذشته موفق می دانند عملکرد ۶ ساله را با شفافیت برای ملت شرح دهند تا مخالفان و منتقدان سخنی برای گفتن نداشته باشند.

بادامچیان با بیان اینکه موضع حزب مؤتلفه اسلامی درباره برجام، شفاف بوده و هست، تاکید کرد: برجام را یک مذاکره تلقی کرده و می کند. آن را ترکمانچای یا آفتاب تابان نمی دانسته و نمی داند. برجام اکنون به جایی رسیده که آمریکا از آن خارج شده و اقدامات تحریمی و توطئه‌ای خود را تشدید کرده است.

وی اضافه کرد: اروپایی‌ها هم حرف می زنند ولی در عمل به تعهدات خود عمل نکرده و بعید است عمل کنند. ایران هم در اقدامی مثبت به کاهش تدریجی تعهدات خود اقدام کرده است.

بازدید سرپرست وزارت آموزش و پرورش از پروژه بیمارستان 64 تخت‌خوابی فرهنگیان زاهدان
هم اکنون بخوانید

دبیرکل حزب موتلفه اظهار داشت: رئیس‌جمهور می تواند به جای تهاجم به مخالفان برجام، با شفافیت به ملت توضیح دهد که برجام چه رهاوردهایی برای جمهوری اسلامی ایران داشته است!؟ شاید موافقان وی بتوانند پاسخ مخالفان برجام را بدهند.

بادامچیان گفت: رئیس‌جمهور اگر تصور داشته با برجام و مذاکره ۱+۵ می تواند مشکلات اقتصادی کشور را حل کند، اکنون آشکار شده که این تصور به واقعیت نرسیده و مشکلات را تشدید هم کرده است، بنابراین بهتر است در سیاست برجامی بازنگری کند و به جای امید دادن به دیگران، با تکیه به مردم هوشمند و فداکار و بر پایه اقتصاد مقاومتی و عناصر متخصص و متعهد و کارآمد در دو سال آینده، مشکلات مردم را حل و رضایت آنان را به دست آورند.

وی با بیان اینکه رئیس‌جمهور مدتی است به همه پرسی اصرار می‌کند، خاطرنشان کرد: در قانون اساسی راهکار همه‌پرسی مشخص است. وی هم موظف به عمل مطابق با قانون اساسی هستند و طبق همان راهکار، راه قانونی را طی کنند. گرچه نیازی به همه پرسی نیست. وی به نظرسنجی های انجام شده از مردم توجه کنند و آنچه در این نظرخواهی ها مورد درخواست مردم است عمل کند.

دبیرکل حزب موتلفه تأکید کرد: ملت ما در سیاست های خارجی وحدت نظر دارند. براساس قانون اساسی و سیاست های اصولی ولی امر مسلمین، بر پایه عزت، حکمت، مصلحت، روابط بین المللی استوار و اقتدارآور و همه در برابر ستیز بیگانگان متحد و یکپارچه هستند و موجب تأسف است که رئیس‌جمهور وحدت نظر ملت را دوگانه می‌کند که عده ای طرفدار تقابل و ستیز در صحنه بین المللی هستند و عده ای طرفدار تعامل با دنیا می باشند.

بادامچیان افزود: چه نیازی است لوایحی که دولت های سلطه طلب برای ایران تدوین کرده اند و با استقلال و آزادی و نظام عزتمند جمهوری اسلامی مغایرت دارد، مورد حمایت رییس جمهور قرار گیرند. ملت ما شعار «هیهات مناالذله» داده و می دهد.

وی بیان کرد: رئیس جمهور ادبیات خود را به ادبیات محبت و مدارا با همه تغییر دهد. انتقاد برای دولت ها مفید است. رئیس جمهور باید از هر قدم که در جهت ریشه کنی و مقابله با فساد در کشور برداشته می شود استقبال کند نه اینکه اقدامات جدی انجام گرفته در این ایام را نمایشی بخواند.

سند سیاست‌ها و الزامات تعرفه‌گذاری ترافیک شبکه تصویب شد
هم اکنون بخوانید

دبیرکل حزب موتلفه اظهار داشت: رئیس جمهور دو سال فرصت دارد که با بازنگری در سیاست ها و مواضع خود و عملکرد ۶ ساله این دو سال را به گونه ای غیر از ۶ سال گذشته اداره کند تا رضایت عامه مردم را به دست آورد و اگر چنین کند مسلماً همه دلسوزان و علاقمندان از او حمایت کرده و حمایت می کنند.

بادامچیان درباره مسائل منطقه نیز، گفت: آمریکا و استکبار در صددند آرامش و امنیت منطقه و کشورهای منطقه را بویژه در لبنان، عراق، سوریه و یمن به هم بریزند و این کار را با شبکه های نفوذی و مشکلات کشورها و عناصر غافل و محدوداندیش انجام می دهند. بهانه این اقدامات نفوذی، ناهمواری‌ها، مشکلات اقتصادی و فساد در درون حکومت هاست و چاره این توطئه ها اقدامات جدی حکومت ها و دولت های کشورهای منطقه در حل مشکلات کشور و ملت است و نیز هوشیاری مردم و ملت های منطقه تا توطئه ها خنثی شود.

وی با تشکر از سپاه در دستگیری شبکه تحریف و دروغ پردازی علیه انقلاب و مردم و نظام، اظهار داشت: در این رابطه باید با دقت و تدبیر، کار پیگیری شود تا هم شبکه نفوذی بیگانه کاملاً شناسایی و به ملت معرفی شود و آگاهی های لازم به مردم بویژه در شناخت شیوه های نفوذ و جنگ روانی ارائه گردد و هم مراقبت شود عناصری که موضوع را به جناح بندی ها نسبت می دهند نتوانند سوء استفاده نمایند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی همچنین با تقدیر و تشکر از همه راهپیمایان حماسه عظیم و پرشکوه اربعین، برای همه آنها قبولی زیارت‌ها و دعاها را مسئلت کرد و از دو ملت عراق و ایران که در این حماسه تاریخی بهترین اعتماد نو به نقل از برنامه ها را در وحدت ارائه داده اند و از پذیرایی از راهپیمایان همه کشورها تقدیر و تشکر کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × سه =

دکمه بازگشت به بالا