ایران در منطقه دخالت نظامی نمی‌کند امّا راه مقاومت را به کشورها آموخته است


ایران در منطقه دخالت نظامی نمی‌کند امّا راه مقاومت را به کشورها آموخته است

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: هر جا مقاومتی هست جمهوری اسلامی است که ایستاده است؛ ما دخالت نظامی نمی‌کنیم اما راه مقاومت را به نسل های کشورهای همسایه و منطقه یاد داده‌ایم و در برابر همه هجمات ایستاده‌ایم و مدیون شهدا هستیم و از این بابت خداوند را شاکر هستیم.

به گزارش اعتماد نو به نقل از ایلنا،  آیت الله صادق آملی لاریجانی در یادواره هفتاد و شش شهید سرافزار منطقه لفور و مقام مرحوم آیت الله العظمی صالحی مازندرانی و آیت الله شهید عبدالوهاب قاسمی، گفت: روح علما، نفس علما و عمل علما در پیمودن راه حق به ما کمک می کند. همانطور که مرزهای مادی نیاز به حافظ مرز دارد، علما هم مرزهای ایمان مردم را حفظ می کنند.

وی با اشاره به روایتی در خصوص جایگاه علما و هادیان مردم افزود: اگر فرد عالمی از اعتقادات یک شیعه در زمان غیبت دستگیری کند، این کار از عمل هزار عابد بالاتر است.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان، با ذکر این جمله که دیار مازندران، محل زندگی علما، شهدا و شهدای روحانی بوده است گفت: مرحوم آیت الله صالحی مازندرانی واقعا یک فقیه وارسته و اهل فضل و اخلاق بود. او مرد خدا بود و نفس رفتار اخلاقی او، انسان را به یاد خدا می انداخت. مگر می شود حضور این عالم در دیار شما اثر گذار نباشد. حالا هم آثار ایشان باقی است و نورافشانی می کند.

وی افزود: راه حق تعالی راه روشنی است و شهدا کمک می کنند به ما در تعقیب این راه ها. مسیر ما یک مسیر بی نهایت و بی پایان است. این دنیا در برابر آخرت، یک نقطه است. شهید با قدم در راه خدا، خودش را آزاد کرده برای این مسیر بی پایان. ما هم باید این مسیر را طی کنیم. خداوند می فرماید ای انسان تو به سوی خداوند در حرکتی و در تلاشی و به ملاقات رب تعالی خواهی رسید.

پمپئو با برهم صالح گفت‌وگو کرد
هم اکنون بخوانید

«شهید حیات توام با صعود دارد. انسان هایی هم هستند که حیاتشان مانند ممات است.چیزی ندارند و دستشان خالی است. نه رزقی دارند و نه نوری. اما شهدا در نزد خدا زنده هستند و خدا دائما به آنها رزق می دهد. باور داشته باشیم که در عوالم دیگر از این بدن مادی خبری نیست و فقط عمل صالح به کمک حیات طیبه می آید و اگر چیزی همراه نداشته باشیم در دنیا و آخرت خسارت دیده ایم».

آملی لاریجانی گفت: شهدا با پروازشان به ما یاد داده اند که چگونه زندگی کنیم. بزرگترین فیلسوفان غربی در برابر سوال های زندگی انسان وا مانده اند اما شهیدان با عمل خود گفته اند که باید به گونه ای زندگی کرد که به زندگی حقیقی رسید. شهید به ما یاد می دهد که چگونه زندگی حقیقی داشته باشیم و برای همین است که خداوند در قرآن از مجاهدت فی سبیل الله تمجید می کند و امیدوارم ما هم بتوانیم این مسیر که شهدا طی کرده اند را بپماییم. اقتدار و جایگاه جمهوری اسلامی مرهون ایثار شهدا است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با اشاره به وضعیت روابط کشورهای منطقه با استکبار جهانی گفت: این که رئیس جمهور آمریکا عربستان سعودی را به گاو شیرده تشبیه می کند در حالی که چهل سال بر علیه ما با انواع فشار و تحریم مقابله کرده است و ما از هر روز مقتدرتر ایستاده ایم.

 آملی لاریجانی گفت: عزت افراد و جامعه را خداوند در قبال صبر و شهادت اعطا می کند و اینگونه است که جمهوری اسلامی بر قله عزت ایستاده است. این راه را امام امت و مقام معظم رهبری برای ما باز کرده اند و امروز دست توانای جمهوری اسلامی در منطقه دیده می شود. هر جا مقاومتی هست جمهوری اسلامی است که ایستاده است. ما دخالت نظامی نمی کنیم اما راه مقاومت را به نسل های کشورهای همسایه و منطقه یاد داده ایم و در برابر همه هجمات ایستاده ایم و مدیون شهدا هستیم و از این بابت خداوند را شکر هستیم.

دیدار وزیر خارجه اسرائیل با سناتور آمریکایی درباره برنامه هسته‌ای ایران
هم اکنون بخوانید

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان در پایان از مسئولان استان و برگزارکنندگان همایش تشکر کرد و گفت: از خداوند متعال دوام عمر و توفیق را برای مقام معظم رهبری خواهانیم.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان مراسم، ضمن گفتگوی صمیمانه با خانواده های شهدای روستای لفور، با نوجوانان گروه سرودی که در این یادواره، اجرای اعتماد نو به نقل از برنامه کرده بودند، عکس یادگاری گرفت.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + 15 =

دکمه بازگشت به بالا