افزایش بی‌سابقه خودکشی در میان نظامیان ارتش آمریکا

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه دیلی‌میل، بر اساس اطلاعاتی که پنتاگون منتشر کرده در یگان‌های ارتش آمریکا شامل نیروی زمینی، نیروی دریایی و یگان تفنگداران این ارتش موضوع خودکشی در میان نیروهای در حال خدمت فعال به میزان بی‌سابقه‌ای افزایش یافته است اما در این میان نیروی هوایی آمریکا استثنایی بوده که در آن میزان خودکشی نظامیان کاهش نشان داده است.

با این حال نیروی هوایی آمریکا در تابستان امسال به رغم مشاهده روند کاهشی خودکشی میان نیروهایش از واحدهای خود خواست برای مدت یک روز مرخص باشند تا به مساله خودکشی‌ها رسیدگی شود.

ژنرال دیوید گلدفاین، رییس ستاد نیروی هوایی آمریکا در این خصوص گفت: این خودکشی‌ها حکم دشمنی را برای ارتش ما دارند که بیشتر از هر دشمن دیگری در دنیا جان نظامیان نیروی هوایی ما را می‌گیرند.

این آمار جدید بعد از آن منتشر شدند که نیروی دریایی آمریکا چند روز پیش خبر داد که سه تن از نظامیان‌اش که در کشتی جنگی یو اس اس جورج اچ دبلیو بوش خدمت می‌کردند همگی در عرض تنها یک هفته با خودکشی جانشان را از دست دادند.

مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا شدیدا از بابت این خودکشی‌ها اظهار نارضایتی کرد و گفت:‌ای کاش می‌توانستم بگویم برای جلوگیری از خودکشی‌های بیشتر در آینده در نیروهای مسلح کشورمان ما یک پاسخ داریم اما ما پاسخی نداریم و گرفتار وضعیتی شده‌ایم که برخی آن را اپیدمی ملی خودکشی در میان جوانان کشورمان می‌خوانند.

بنابه داده‌های پنتاگون تعداد خودکشی‌ها در کلیت ارتش آمریکا در حالی که در سال ۲۰۱۷، ۵۱۱ مورد بوده در سال ۲۰۱۸ با شش درصد افزایش به ۵۴۱ مورد رسیده است.

مسکو: آماده اقدامات تلافی‌جویانه علیه طرح‌های موشکی آمریکا هستیم
هم اکنون بخوانید

گروهی که با بیشترین ریسک خودکشی مواجه هستند مردان جوان بوده و دست کم ۶۰ درصد مواقع این گروه سلاح گرم را برای شیوه خودکشی انتخاب می‌کنند.

در عین حال در نیروی زمینی ارتش آمریکا خودکشی‌ها از ۱۱۴ مورد در ۲۰۱۷ با حدود ۲۲ درصد افزایش به ۱۳۹ مورد در ۲۰۱۸ رسیده است. به همین ترتیب در یگان تفنگداران دریایی تعداد خودکشی‌ها از ۴۳ مورد در سال ۲۰۱۷ با افزایش تقریبا ۳۵ درصدی به ۵۸ مورد در سال ۲۰۱۸ رسیده است و در نیروی دریایی هم این تعداد خودکشی‌ها از ۶۵ مورد در ۲۰۱۷ با کمتر از پنج درصد افزایش به ۶۸ مورد در ۲۰۱۸ افزایش یافته است.

با این حال این آمار نشان داد که خودکشی‌ها در نیروی هوایی آمریکا از ۶۳ مورد در ۲۰۱۷ با کاهشی کمتر از پنج درصدی به ۶۰ مورد در ۲۰۱۸ رسیده است.

الیزابت وان وینکل، مدیر بخش انعطاف‌پذیری نیرو در پنتاگون گفت: آمارهای ما در مسیر درستی به پیش نمی‌روند و اغلب این آمارهای مربوط به ارتش قابل مقایسه با آمارهای بخش غیرنظامی هستند اما در کل این آمارها موجب خرسندی نیستند.

رهبران ارتش و وزارت دفاع آمریکا نسبت به این وضعیت احساس نارضایتی کرده و خواستار افزایش تلاش‌ها برای تقویت انعطاف‌پذیری در نیروها، بهبود آموزش به نظامیان در زمینه کنترل بهتر استرس و تشویق نظامیان به جست‌وجو برای کمک در مواقع لزوم شده اند.

وان وینکل در عین حال تاکید کرد: ارتش آمریکا به دنبال افزایش تلاش‌هایش برای بهبود آموزش نظامیان در حوزه نگهداری امن از سلاح‌های گرم و دارو است.

وی افزود: قوانین منسجمی در ارتش و وزارت دفاع در الزام به ضامن کردن سلاح‌های گرم یا دیگر تدابیر کنترلی برای سلاح‌های گرم در میان نظامیان وجود ندارد هرچند که تعدادی از ایالات یا پایگاه‌ها به صورت مجزا محدودیت‌هایی را در این زمینه وضع کرده‌اند.

ترامپ: ملاقات با رهبر کره‌شمالی "باعث افتخار" خواهد بود!
هم اکنون بخوانید

مقام‌های ارتش گفتند، شناسایی آن دسته از نظامیان در خطر ارتکاب خودکشی امری دشوار است.

به گفته آنها این خودکشی‌ها ممکن است بعد از یک تصمیم غیرمنتظره و ناگهانی بدون هیچ‌گونه هشدار قبلی اتفاق بیفتند.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + هجده =

دکمه بازگشت به بالا