شماره تلفن‌های اضطراری با دستور رئیس‌جمهور ساماندهی می‌شوند


شماره تلفن‌های اضطراری با دستور رئیس‌جمهور ساماندهی می‌شوند

معاون هماهنگی وزارت کشور از ساماندهی شماره تلفن‌های اضطراری با دستور رئیس‌جمهور و پیگیری‌های وزیر کشور خبر داد و گفت: در اجرای این پروژه باید از تجربیات سایر کشورها استفاده شود.

به گزارش اعتماد نو به نقل از ایلنا، جلسه هماهنگی اجرای پروژه یکسان سازی شماره تلفن های اضطراری با حضور سید سلمان سامانی معاون هماهنگی وزارت کشور برگزار شد.

سامانی در این جلسه که استاندار هرمزگان و مدیران دستگاه های مرتبط در این استان به صورت ویدئو کنفرانس حضور داشتند، با تاکید بر اینکه ساماندهی شماره تلفن های اضطراری دستور ریاست محترم جمهور و وزیر محترم کشور است، اظهار داشت: در اجرای این پروژه باید از تجربیات سایر کشورها استفاده شود البته مطالعاتی در این زمینه انجام شده و گزارش آن هم تهیه شده است. 

وی افزود: تکثر شماره تلفن های اضطراری موجب سردرگمی مردم شده است و بعضاً حتی در هنگام بروز حوادث که مردم نیازمند دریافت خدمات اضطراری هستند در تماس با مراکز متعدد ارائه کننده خدمات با مشکل مواجه می‌شوند بنابراین باید بر مبنای این ضرورت عقلی و اجرای دستور ریاست محترم جمهور و وزیر محترم کشور این شماره تلفن ها ساماندهی شود.

معاون هماهنگی وزارت کشور تصریح کرد: ساماندهی شماره تلفن های اضطراری شامل دستگاه های خدمت رسان نیروی انتظامی، اورژانس، آتش نشانی، هلال احمر و اورژانس اجتماعی است.

سامانی با بیان اینکه اجرای این پروژه مهم باید طبق جدول زمانبندی اجرایی شود، گفت: بر اساس گزارش ارائه شده توسط دستگاه‌های مسئول، تصمیم گرفته شد پروژه یکسان سازی شماره تلفن های اضطراری ابتدا به صورت پایلوت در استان هرمزگان اجرایی شود تا بعد از اجرای موفق این طرح به سایر استان‌ها و در تمام کشور تعمیم داده شود.

استقبال بلینکن از تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران
هم اکنون بخوانید

وی درباره ویژگی اجرای این پروژه بیان کرد: در اجرای این پروژه بدنبال تسهیل دسترسی مردم به دریافت خدمات اضطراری و همچنین غیر اضطراری هستیم به طوری که مردم عزیزمان در مواجهه با حوادث تنها با شماره گیری یک شماره تلفن تمام خدمات اضطراری مورد نظر را از دستگاههای خدمت رسان متناسب با آن حادثه دریافت کنند.

معاون هماهنگی وزارت کشور تاکید کرد: با اعلام آمادگی استاندار هرمزگان در این جلسه روند و فرآیند اجرای این پروژه در استان هرمزگان همراه با مسئولان استانی مورد بررسی قرار گرفت و با هماهنگی بین دستگاه‌ها شاهد اجرای این پروژه مهم در آینده ای نزدیک در سطح کل کشور باشیم.

گفتنی است در این جلسه نیروی انتظامی، اورژانس، سازمان بهزیستی، هلال احمر، آتش نشانی، سازمان فناوری اطلاعات، مدیریت بحران و نمایندگان نهاد ریاست جمهوری حضور داشتند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + 14 =

دکمه بازگشت به بالا