رحمانی فضلی: تبلیغات علیه ایران به‌شدت رو به افزایش است / قیمت ارز در کنترل است

به گزارش ایسنا، عبدالرضا رحمانی فضلی در حاشیه سی و ششمین جلسه ستاد اطلاع‌رسانی و تبلیغات اقتصادی در جمع پایگاه خبریان ضمن اشاره به اینکه طبق روال هر هفته ستاد، نحوه اجرای مصوبات جلسه قبل در ابتدای جلسه امروز ستاد بررسی و پیگیری شد، اظهار کرد: موضوع اصلی جلسه امروز دستورالعمل اطلاع‌رسانی و پخش اخبار مفاسد اقتصادی بود که پس از بحث و بررسی مفصل، نهایتاً کمیته چهارجانبه‌ای تشکیل شد تا موضوع در آن کمیته نهایی شود و دوباره در صحن ستاد طرح و بررسی خواهد شد.

وی در ادامه برگزاری راهپیمایی بزرگ اربعین و برخی دغدغه‌های مطرح شده در این راستا از نظر مسائل اقتصادی را از دیگر موضوعات بررسی شده در سی و ششمین جلسه ستاد برشمرد و گفت: با توجه به حجم سه میلیونی رفت و آمد زائرین و نحوه کنترل آن، تصمیمات خوبی در مورد دغدغه های مطرح شده اتخاذ شد تا هر دستگاه متناسب با آن اعتماد نو به نقل از برنامه های خود را انجام دهد.

رئیس ستاد اطلاع‌رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور با اشاره به  تحریم مجدد بانک مرکزی تصریح کرد: تحریم‌های یکجانبه علیه بانک مرکزی و آثار ارزی و اقتصادی این اقدام مورد بحث و بررسی قرار گرفت و براساس اعلام بانک مرکزی از قبل آمادگی این مسئله بوده و شاخص آن هم وضعیت قیمت ارز است که تغییر آنچنانی نکرده است و در کنترل است.

رحمانی فضلی در خصوص برخی تخلفات صورت‌گرفته در خصوص واردات موبایل گفت: اخیرا برخی از افراد بدون رضایت و هماهنگی کسانی که موبایل به اسمشان ثبت شده، اقدام به واردات موبایل کرده بودند که در جلسه امروز گزارش آن ارائه و مقرر شد بررسی‌های لازم انجام شود. بر اساس گزارش ارائه شده، برخی افراد اعلام کرده اند که اصلا موبایلی وارد کشور نکرده‌اند که اگر این موضوع صحت داشته باشد، حتما باید مجازات لازم تعیین شود چراکه جعل سند انجام شده و حتما باید برخورد شود.

رشد بیش از 7 درصدی تامین برق کشور
هم اکنون بخوانید

وی یادآور شد: پیش از این مجوز داده شده بود که هر مسافر بتواند یک گوشی موبایل را با پرداخت عوارض و ارزش افزوده وارد کشور و ریجستری کند.

وزیر کشور همچنین عنوان کرد: در حوزه مدیریت رسانه ای جمعا به این نتیجه رسیدیم که باتوجه به سیاست های اولیه، هدف این است که با هماهنگی، همکاری و مشارکت همه رسانه ها این فضا را مدیریت کنیم. به هرحال فضای تبلیغاتی علیه ایران به شدت رو به افزایش است و اگر در بخش های مؤثر بر افکار عمومی از جمله رسانه ها، دقت لازم را نداشته باشیم حتما در دام جنگ روانی بزرگ دشمن خواهیم افتاد. الحمدلله تا کنون توانستیم فضا را با همکاری همه دوستان رسانه ای به خوبی مدیریت کنیم.

رئیس ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور در پایان اظهار کرد: تقاضای این ستاد از رسانه ها این است که اصول را مراعات و سیاست های ستاد را دقیقا پیگیری کنند. البته مقرر شد که مجددا با حضور مدیران مسئول و سردبیران رسانه ها، نشریات و سایتها جلسه ای گذاشته شود و هم نظرات و پیشنهادات آنها شنیده شود و همچنین سیاستهای ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی تبیین شود.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − شش =

دکمه بازگشت به بالا