بررسی کارنامه شعری محمدرضا محمدی‌نیکو

به گزارش ایسنا، دهمین نشست از این مجموعه نشست‌ها با بررسی کارنامه شعری محمدرضا محمدی‌نیکو، به دبیری محمد رمضانی‌فرخانی ساعت ۱۷:۳۰ روز سه‌شنبه (دوم مهرماه ۹۸) در خانه شاعران ایران (واقع در خیابان دکتر شریعتی، خیابان شهیدکلاهدوز (دولت)، نبش کوچه نعمتی) توسط دفتر شعر جوان برگزار می‌شود.

در معرفی محمدی‌نیکو عنوان شده است: محمدرضا محمدی‌نیکو متولد مهرماه ۱۳۴۰ است. او دیپلم خود را از مدرسه دارالفنون و لیسانس ادبیات را از دانشکده علامه طباطبایی گرفته است.

محمدی‌نیکو اواخر سال ۱۳۵۹ به جمع شاعران حوزه اندیشه و هنر پیوست و پس از سال ۱۳۶۰، در رادیو اعتماد نو به نقل از برنامه فرهنگی و ادبی «در انتهای شب» را پایه‌گذاری کرد. او از سال ۱۳۷۰ به تلویزیون رفت و مستندسازی و نمایشنامه‌نویسی نیز از جمله دیگر فعالیت‌هایش  هستند.

مجموعه‌های شعر «سرزمین بی‌آسمان»، «برگزیده اشعار»، «عشق از نیم‌رخ»، «آرش کمانگیر»، «بان» و «افسانه فریدون» داستان‌هایی برای کودکان و نوجوانان، «سفرنامه آسیای مرکزی»، تحقیقی با عنوان «شعر امروز، چندین سخن نغز» (با همکاری ساعد باقری)، بازنویسی «خداوندگار، داستان‌های زندگی مولانا»، فیلم‌نامه «روزی فراخواهد رسید»، سریال تلویزیونی براساس زندگی نایب دوم امام زمان (عج) و «بررسی ریشه‌های ایرانی شورش زنگیان، جنبش قرمطیان و فاطمیان مصر» از جمله آثار او هستند.

انتهای پیام

لغو تعهدات هسته ای اقدامی قابل قبول بود
هم اکنون بخوانید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 1 =

دکمه بازگشت به بالا