اکتشاف، دروازه ورود به فعالیت‌های معدنی است

به گزارش ایسنا، رضا رحمانی امروز در حاشیه همایش توسعه فعالیت‌های اکتشافی ایران؛ پهنه‌ها، فرصت‌ها و چالش‌ها، در جمع پایگاه خبریان ضمن تاکید بر  اهمیت همراهی دستگاه‌های مختلف برای گسترش بازده صنعت معدن در کشور، اظهار کرد: حفظ فضای سبز و منابع طبیعی از جمله دغدغه‌های امروز ماست. برای اکتشاف معادن و معدن‌کاری باید با دستگاه‌های مختلف در زمینه اکتشاف، تجهیز، بهره‌برداری همکاری‌هایی صورت گیرد و معادن نیز مکلف به توجه به این مهم هستند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: ارتباط مناسبی بین وزارت صنعت و سازمان‌های مرتبط، همچون سازمان محیط زیست و منابع طبیعی، جهاد و غیره به وجود آمده و اعتماد نو به نقل از برنامه‌های مشترکی برای حفظ محیط زیست خواهیم داشت. علاوه براین معتقدیم باید از منابع خدادادی بهره‌مند شد.

رحمانی ضمن بیان این‌که اکتشاف  “دروازه ورود به فعالیت در حوزه معدن” است، اظهار کرد: با عدم توجه به این موضوع، مابقی فعالیت‌ها صرفا شعار است؛ بنابراین باید با توجه به منابع غنی معدنی کشورمان به حوزه اکتشاف توجه ویژه‌ای داشته باشیم. با امضای تفاهم‌نامه صورت گرفته بین سازمان فضایی ایران و سازمان توسعه و نوسازی معادن ایران و با توجه به اینکه ایران جزو ۱۰ کشور برخوردار از پتانسیل بالای معدنی محسوب می‌شود، باید به  موضوع اکتشاف توجه ویژه‌ای شود.

وی اظهار کرد: یکی از نیازهای موجود در زمینه تامین مالی بخش معدن، تشکیل کنسرسیوم‌های مشترک با استفاده از منابع شرکت‌های دولتی و خصوصی است، لذا حرکت به سمت شیوه‌های نوین تامین مالی یکی از اعتماد نو به نقل از برنامه‌های ما در سال تولید ملی است. تشکیل کنسرسیوم‌ها، صندوق‌های توسعه استانی، صندوق‌های ارزی و ریالی را از جمله اقدامات مدنظر در این راستا خواهد بود که  حرکت‌های خوبی نیز در این زمینه صورت گرفته که نتایج ملموسی خواهد داشت.
انتهای پیام

دانلود قسمت 5 یاغی کامل | دانلود قسمت پنجم سریال یاغی با لینک مستقیم
هم اکنون بخوانید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × دو =

دکمه بازگشت به بالا