هدف نکات ظریف در مصاحبه اخیر بن‌بست‌شکنی است/ درِ دیپلماسی همواره باز است


هدف نکات ظریف در مصاحبه اخیر بن‌بست‌شکنی است/ درِ دیپلماسی همواره باز است

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به توئیت پایگاه خبری سی‌ان‌ان گفت: ایده‌های ایران در چارچوب برجام و توافقات است، اگر بپذیرند و صداقت داشته باشند عملی خواهد بود.

به گزارش اعتماد نو به نقل از ایلنا، سیدعباس موسوی در واکنش به انتشار یادداشت توئیتری پایگاه خبری شبکه سی‌ان‌ان که از قول محمدجواد ظریف نقل کرده بود حسن روحانی به شرط جایگزینی نظارت دائمی بر اعتماد نو به نقل از برنامه اتمی ایران به جای تحریم‌ها، با ترامپ دیدار می‌کند، اظهارداشت: جمهوری اسلامی ایران در هر شرایطی ابتکارات دیپلماتیک و سیاسی خود را دارد و نکاتی که آقای ظریف در مصاحبه اخیر مطرح کردند، قبلا نیز به نوعی مطرح شده و هدف آن بن‌بست شکنی است، برای اینکه نشان دهیم جمهوری اسلامی ایران ایده و ابتکار دارد و همواره درِ دیپلماسی باز است.

وی ادامه داد: بنابراین مخاطب این سخنان در حال حاضر افکار عمومی و مخاطبان خارجی به ویژه در آمریکا هستند و باید ببینیم ایده‌های عملی که جمهوری اسلامی ایران دارد در مقابل ایده‌های غیر عملی آن‌ها چه می‌شود.

سخنگوی وزارت امور خارجه تصریح کرد: ایده‌های جمهوری اسلامی ایران در چارچوب برجام و توافقات خواهد بود و اگر بپذیرند و صداقت داشته باشند عملی خواهد بود؛ اما متاسفانه این صداقت و آمادگی در طرف مقابل به ویژه آمریکا نیست، زیرا اگر بود همین ابتکارات را می‌توانستند بررسی کرده و از این بن‌بستی که خودشان به دست خودشان ایجاد کرده‌اند خارج شوند.

موسوی ادامه داد: ما فکر می‌کنیم همان‌گونه که همه مقامات کشور متفق‌القول هستند، ایده دیدار و مذاکره با آمریکا تقریبا بعد از خروج آن‌ها از برجام بسیار سخت و از محالات شده، مگر اینکه به قول رهبر معظم انقلاب توبه کنند، دست از فشار، تحریم و تروریسم اقتصادی علیه ملت ایران بردارند و به تعهدات خود بازگردند. در آن صورت می‌شود در چارچوب سازوکارهایی که در خود برجام دیده شده، در سطوح مختلف کارشناسی، وزرا و اگر هم دیدار سران کشورهای عضو برجام است، آن‌ها نیز حضور داشته باشند؛ اما تا این شروط تامین نشود قطعاً این اتفاق نخواهد افتاد.

نظر وزیر کشور درباره تقسیم استان سیستان و بلوچستان
هم اکنون بخوانید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × سه =

دکمه بازگشت به بالا