معلمان با عشق و محبت در کلاس‌های درس حضور پیدا کنند

به گزارش ایسنا منطقه کردستان، بهمن مرادنیا، امروز (۱ مهرماه) در مراسم نمادین جشن بازگشایی مدارس استان که در دبیرستان فرزانگان سنندج برگزار شد، با تبریک بهار تعلیم و تربیت و آغاز سال تحصیلی جدید و گرامیداشت یاد و خاطره حماسه‌سازان هشت سال دفاع مقدس، اظهار کرد: شهدا بویژه شهدای دانش‌آموز و فرهنگی با ایثار و از خودگذشتگی و نثار جان خود در عرصه دفاع مقدس امنیت و آسایش را برای کشور به ارمغان آوردند.

وی با اشاره به وجود نشاط و شادابی در اولین روز آغاز سال تحصیلی جدید افزود: شور و نشاط و شادی امروز دانش‌آموزان نشأت گرفته از تلاش مجموعه مسئولان آموزش و پرورش بوده است که باید قدردان آن‌ها باشیم.

مرادنیا از معلمان خواست علی رغم وجود مشکلات موجود، با عشق و محبت در کلاس‌های درس حضور پیدا کنند و مسائل آموزشی و تربیتی را که یک وظیفه و تکلیف الهی است با عشق و علاقه به دانش‌آموزان تعلیم دهند.

وی عشق و محبت را رسالت اصلی معلمان دانست و بیان کرد: اگر معلمان با عشق و محبت در کلاس‌های درس حضور پیدا کنند دانش آموزان نیز با عشق و علاقه وافر به یادگیری می‌پردازند.

استاندار کردستان با بیان اینکه وظیفه بسیار سنگینی بر دوش معلمان نهاده شده است؛ اعلام کرد: ما نیز زمانی شاگردان همین معلمان بوده‌ایم و امروز نیز معلمان دانش‌آموزانی را تربیت خواهند کرد که آینده مملکت ما را رقم خواهند زد.

وی آموزش و پرورش را دو کلمه پرمعنا دانست و عنوان کرد: این دو واژه برای جوانان، آینده و کشور ما می‌تواند بسیار مؤثر و تعیین کننده باشد به شرط آنکه درست به آن بپردازیم.

تعطیلی مدارس برخی از شهرستان‌های استان تهران به علت تداوم بارش برف
هم اکنون بخوانید

مرادنیا ادامه داد: شما دانش‌آموزان باید قدر این فرصت‌ها و ایام تحصیل خود باشید و با حضور پرشور برای یادگیری در کلاس‌های درس حضور پیدا کنید چراکه آینده کشور با دستان پرتوان شما دانش‌آموزان رقم می‌خورد.

وی در پایان یادآور شد: ما تمام تلاش خود را به کار گرفته تا محدودیت ها و مشکلات آموزش و پرورش را کمتر کنیم البته این محدودیت‌ها دال بر بی توجهی به امر آموزش و پرورش نیست و همگان به اهمیت تعلیم و تربیت آگاه بوده و همواره درصدد رفع این مشکلات هستیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × دو =

دکمه بازگشت به بالا