سوم بهمن‌ماه؛ برگزاری یادواره استانی شهدای عشایر

به گزارش ایسنا، سرهنگ پاسدار “عباس مولایی” عصر امروز اول مهرماه در جلسه هماهنگی برگزاری یادواره استانی شهدای عشایر استان کرمان  گفت: مقرر شده که استان‌های عشایر خیز کشور، یادواره های شهدای عشایر استانی را برگزار کنند که در نهایت کنگره ملی شهدای عشایر کشور در پایان سال جاری یا نهایتا در فروردین و یا اردیبهشت‌ماه سال آینده برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به اقدامات سپاه ثارالله استان کرمان در مناطق عشایری، عنوان کرد: سپاه ثارالله چندین اردوی جهادی در مناطق عشایری استان برگزار و خدمات متعددی به این قشور غیور در کشور و به ویژه استان کرمان ارایه داده و امیدواریم به گونه ای اعتماد نو به نقل از برنامه ریزی کرده که بتوانیم یادواره‌ای در خور شان عشایر غیور استان برگزار کنیم

معاون اجرایی سپاه ثارالله استان کرمان به دلایل برگزاری کنگره شهدای عشایر استان کرمان ادامه داد: استان کرمان دومین استانی است که بیشترین شهید عشایر دارد به طوری که این استان حدود یک هزار شهید عشایر را تقدیم انقلاب و نظام اسلامی کرده و احتمالا این آمار نیز افزایش پیدا خواهد کرد لذا برگزای کنگره شهدای عشایر در استان یک امر الزامی است.

وی با یادآوری برگزاری دومین کنگره شهدای استان کرمان در سال گذشته بیان کرد: دومین کنگره شهدای استان کرمان در طول ۵ سال اعتماد نو به نقل از برنامه دارد و فقط مختص سال گذشته نبود و لذا کمیته‌های این کنگره فعال هستند که امسال به صورت ویژه برای عشایر این کنگره برگزار می‌شود.

مولایی با بیان این مطلب که افتتاح و کلنگ‌زنی‌های امسال به نام کنگره شهدای عشایر باشد، تصریح کرد: ساماندهی قبور متبرک شهدایی که ساماندهی نشده و همچنین دیدار با خانواده شهدا در دستور کار دومین کنگره شهدای استان کرمان در سال جاری قرار گرفته است.

ویدئو / برپایی مرتفع‌ترین ایستگاه صلواتی در قله توچال
هم اکنون بخوانید

وی با اشاره به اینکه ۱۷ شهر استان کرمان عشایرنشین دارد، اظهار کرد: امیدواریم با اعتماد نو به نقل از برنامه ریزی های صورت گرفته، شاهد نامگذاری خیابانی به نام شهدای عشایر در استان کرمان باشیم.

معاون اجرایی سپاه ثارالله استان کرمان با تاکید برآنکه یادواره شهدای عشایر باید در شان عشایر استان باشد، اعلام کرد: در روز پنجشنبه سوم بهمن‌ماه سال جاری یادواره استانی شهدای عشایر استان در کرمان برگزار خواهد شد.

به گزارش ایسنا، “محمدصادق بصیری” معاون امنیتی، سیاسی و اجتماعی استاندار کرمان نیز در این جلسه با تاکید بر اینکه باید یادواره شهدا را با همه توان انجام دهیم، اظهار کرد: یادواره شهدای عشایر برای اولین بار در استان کرمان برگزار می‌شود و با توجه به تاریخ سوم بهمن ماه جهت برگزاری این یادواره، فرصت زیادی نداریم و باید با نگاه ویژه اعتماد نو به نقل از برنامه های این کنگره را اجرایی کنیم ضمن آنکه در این راستا باید مدنظر داشت که مناطق عشایری ما پراکنده بوده و همین امر سبب بروز مشکلاتی خواهد شد که باید این موارد نیز در اعتماد نو به نقل از برنامه های این یادواره دیده شود.

معاون امنیتی، سیاسی و اجتماعی استاندار کرمان تصریح کرد: انتظار داریم قالبی که در سال گذشته برای برگزاری دومین کنگره شهدای استان کرمان برای کمیته‌ها در نظر گرفته شده امسال نیز دوباره فعال شده و مسئولیت هر دستگاه در برگزاری یادواره استانی شهدای عشایر مشخص کنند.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 4 =

دکمه بازگشت به بالا