خانواده‌ها سنجش سلامت نوآموزان را کامل کنند/ الزام ارائه گواهی سنجش

مجید قدمی در گفت‌وگو با ایسنا، آخرین آمار سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان را اعلام کرد و گفت: طبق آخرین آمارها نوبت گیری سنجش سلامت بدو ورود سال ۹۸ برای یک میلیون و ۴۳ هزار و ۱۱۳ نوآموز انجام شده که با احتساب آمار پیش دبستانی‌ها به ۳۶۶ هزار و ۳۱۶ نفر می‌رسد و در مجموع یک میلیون و ۴۰۹ هزار و ۴۲۹ نفر مورد سنجش قرار گرفته‌اند.

وی افزود: سال گذشته نیز یک میلیون و ۴۰۰ هزار نوآموز در طرح سنجش مورد ارزیابی قرار گرفته بودند و تقریبا به همان شاخصی که پیش‌بینی کرده بودیم نزدیک شدیم و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور با اشاره به مشکل ایجاد شده برای سنجش ثبت نام موقتی‌ها گفت: تنها یک موضوع مشکل ایجاد کرده است. به دلیل اتصال سامانه ثبت نام کتب درسی با سامانه سناد به دلیل آنکه بچه‌ها بتوانند برای کتاب درسی ثبت نام کنند، سامانه سناد را برای مدیران باز کردیم و برخی تصور کرده بودند که کار ثبت نامشان تمام شده و دیگر نیازی به مراجعه برای سنجش سلامت ندارند.

قدمی ادامه داد: اطلاع رسانی‌های لازم را انجام داده‌ایم تا کسانی که ثبت نام موقت کرده‌اند حتما باید برای تکمیل ارزیابی سنجش سلامت مراجعه کنند. برگه سنجش سلامت از مدارک الزامی برای ثبت نام در مدارس محسوب می‌شود.

وی ضمن اعلام اینکه کلیه کتاب‌های درسی از بریل و سایر کتاب‌ها آماده و به مناطق ارسال شده و در حال توزیع است گفت: یکسری کتاب‌های درسی هم گویا شده‌اند که بخشی از آنها به مرور در طول سال ارسال می‌شود و به دست دانش آموزان می‌رسد و یک کار فوق‌العاده است که در کنار کتاب‌های درسی صورت می‌گیرد.

راهنمای عمل شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در تحقق شعار سال ۱۴۰۱ ابلاغ شد
هم اکنون بخوانید

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 5 =

دکمه بازگشت به بالا