مجرد: رئیس‌جمهور برای دنیا تبیین کند که چرا آمریکا برای مذاکره قابل اعتماد نیست

پیام مجرد در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: تحرکاتی که در عرصه سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران رخ می‌دهد از یک اتحاد دیپلماتیک در درورن نظام نشأت گرفته است. در چند سال اخیر اتحاد کلمه تا این اندازه وجود نداشت، یعنی دیدگاه‌های مختلفی در رابطه با مذاکرات با کشورهای اروپایی و به طور کلی غربی وجود داشت اما اکنون نظر همه فعالین سیاسی و مسئولان نظام یکی است.

وی ادامه داد: این اتحاد الان هست و نشأت گرفته از دشمنی ثابت شده آمریکا با مردم ایران بوده است. شاید زمانی اقشاری از مردم ایران فکر می کردند مذاکره با آمریکا اتفاق خوبی است و شرایط اقتصادی را بهبود می‌بخشد؛ اما الان همه با بدعهدی‌های آمریکایی‌ها آشنا شدند.

این فعال سیاسی تصریح کرد: در دو دولت آقای روحانی و یا اتفاقاتی که در برجام افتاد ثابت شد دولت فعلی آمریکا نمی تواند بر سر قول و قرارهای خود بماند؛ این نکته را مقام معظم رهبری هشدار داده بودند که قرارداد برجام باید طوری باشد که دولت بعدی آن را نتواند وتو کند؛ همین هم شد، یعنی با وجود خروج دولت آمریکا از برجام اروپایی‌ها در این تعهد باقی ماندند.

وی با بیان اینکه اتحاد کلمه در سیاست‌ خارجی ایران پیام وحدت به جهانیان صادر می‌کند، گفت: پیام ایران به آمریکا برگشتن به اصول برجام و میز مذاکره با ۱+۵است؛ اما ترامپ و مشاور امنیت ملی قدیم و جدید در وزارت‌ خارجه آمریکا پیام‌های نامفهومی دارند؛ یک بار درخواست دیدار با رهبری را دارند، یک بار با رئیس‌جمهور می خواهند ملاقات کنند، یک بار با پیش شرط و یک بار بدون پیش‌شرط حرف مذاکره را می‌زنند. ترامپ به جای دیپلماسی فعال دنبال این است که عکس یادگاری بگیرد و برای انتخابات بعدی‌اش پروپاگاندا کند.

واعظی از پالایشگاه پارسیان شهر مُهر بازدید کرد
هم اکنون بخوانید

مجرد افزود: بهترن جایی که صدای ایران شنیده می شود سازمان ملل است؛ وزارت خارجه جمهوری اسلامی با فعالیت‌هایی دیپلماتیک به ریاست ظریف رابطه بین المللی علمی را پیش برده است. سخنرانی های روحانی با مشورت این دستگاه موفق تر بوده است. مهم است رئیس جمهور  پیام یکپارچه ملت ایران را با پشتیبانی رهبری به دنیا اعلام کند.

وی ادامه داد: رئیس جمهور می‌تواند برای دنیا تبیین کند که چرا و به چه دلیلی می‌گویم آمریکا برای مذاکره قابل اعتماد نیست و بر خلاف ادعاهای دولت آمریکا تحریم‌های جدید این دولت مستقیما مردم را نشانه گرفته است.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × دو =

دکمه بازگشت به بالا