غیرت: تصویب قوانین در رابطه با زنان و برای جلوگیری از خشونت به نفع جامعه است

فریده غیرت در گفت‌وگو با ایسنا، با مثبت ارزیابی کردن لایحه «صیانت، کرامت و تامین امنیت بانوان در برابر خشونت»، اظهار کرد: این لایحه به منظور حمایت از زن‌ها تهیه شده و لایحه بسیار گسترده‌ای است و نکات بسیار خوبی در آن وجود دارد.

وی افزود: این لایحه موقعیتی که زن باید در جامعه داشته باشد و حمایت‌هایی که از زن باید صورت گیرد را هم تشریح کرده که اگر این مسائل صورت نگیرد، تا حدودی ایجاد خشونت و ناهنجاری می‌کند.

این وکیل دادگستری خاطرنشان کرد: همچنین این لایحه وزارتخانه، سازمان‌ها و تشکیلاتی که مسئولیتی در قبال آن دارند را مشخص کرده که چه مسئولیتی در قبال اجرای این لایحه و قانون خواهند داشت.

غیرت با بیان اینکه لایحه «صیانت، کرامت و تامین امنیت بانوان در برابر خشونت» قانون بسیار خوبی است، تاکید کرد: البته باید توجه داشته باشیم که می‌توان گفت در این لایحه جرایم جدیدی پیش بینی شده و مجازات‌های جدیدی نیز از باب شرایطی که دارد پیش بینی شده است.

وی ابراز امیدواری کرد که تصویب نهایی لایحه «صیانت، کرامت و تامین امنیت بانوان در برابر خشونت» به مرحله عمل درآید و اجرا شود.

این وکیل دادگستری در پایان گفت: هر چقدر قوانین و مقررات در زمینه کمک به زن‌ها برای جلوگیری از ناهجاری‌ها و خشونت‌ها تصویب شود، به نفع جامعه است.

انتهای پیام

گشت‌های مشترک نظارت بر بازار در نوروز به‌ زودی فعال می‌شوند
هم اکنون بخوانید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − هشت =

دکمه بازگشت به بالا