شب محمدعلی اسلامی ندوشن برگزار می‌شود

به گزارش ایسنا، شب دکتر محمدعلی اسلامی ندوشن در ساعت پنج بعدازظهر چهارشنبه، سوم مهرماه در کانون زبان پارسی واقع در بنیاد موقوفات دکتر محمود افشار یزدی برپا می‌شود.

در این مراسم مهدی محقق، اصغر دادبه،‌ ابوالفضل خطیبی، فریدون مجلسی و امیرحسین جلالی سخنرانی می‌کنند و فیلم مستند « روزها» به نمایش درمی‌آید.

دکتر محمدعلی اسلامی ندوشن متولد ۱۳۰۴ در ندوشن یزد است. او دانش‌آموخته حقوق بین‌الملل از فرانسه است و استاد پیشین دانشگاه تهران، که علاوه بر دروس حقوقی، به تدریس نقد ادبی، سخن‌سنجی و ادبیات تطبیقی نیز می‌پرداخت. اسلامی در دهه‌های اخیر بیشتر اوقات خود را صرف تحقیق آثار علمی و ادبی ایران و ترجمه آثار نویسندگان جهان کرده و آثارش به‌صورت کتاب در بیش از ۵۰ جلد در زمینه‌های گوناگون اعم از ادبی، فرهنگی و اجتماعی به چاپ رسیده است.

برخی از کتاب‌های محمدعلی اسلامی ندوشن عبارتند از: ماجرای‌ پایان‌ناپذیر حافظ، چهار سخنگوی‌ وجدان‌ ایران، تأمّل‌ در حافظ، زندگی‌ و مرگ‌ پهلوانان‌ در شاهنامه، داستان‌ داستان‌ها، سرو سایه‌فکن، ایران‌ و جهان‌ از نگاه‌ شاهنامه، نامه‌ نامور، ایران را از یاد نبریم، به‌ دنبال‌ سایه ‌همای، ذکر مناقب‌ حقوق‌ بشر در جهان‌ سوم، سخن‌ها را بشنویم، ایران‌ و تنهائیش، ایران‌ چه‌ حرفی‌ برای‌ گفتن‌ دارد؟، مرزهای‌ ناپیدا، شور زندگی‌ (وان گوگ)، روزها (سرگذشت – در چهار جلد)، باغ سبز عشق، ابر زمانه‌ و ابر زلف، افسانه افسون، دیدن‌ دگر آموز، شنیدن‌ دگر آموز، جام‌ جهان‌بین و آواها و ایماها.

بنیاد موقوفات دکتر محمود افشار در خیابان ولی عصر، سه‌راه زعفرانیه، خیابان عارف‌نسب، پلاک ۱۲ واقع است.

انتهای پیام

مقاومت برای دوبله «کارآگاه گجت» و تاثیر وحشتناک کرونا بر دوبله
هم اکنون بخوانید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 1 =

دکمه بازگشت به بالا