ادامه اعتراضات هنگ‌کنگ با سرکوب معترضان با گاز اشک‌آور

به گزارش ایسنا، این تظاهرات که با شرکت چندین هزار تن برگزار شد، نسبت به اعتراضات هفته‌های گذشته به مراتب کوچک‌تر بود و بر خلاف اعتراضات پیشین با خشونت و درگیری کمتری برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، هنگ‌کنگ هم‌اکنون در چهارمین ماه اعتراضات خود به سر می‌برد. شرکت‌کنندگان امروز با پوشش سیاه در تظاهرات ظاهر شدند و با در دست داشتن چترهایی به عنوان نماد جنبش، شعار “هنگ‌کنگ را دوباره پس بگیرید” و “انقلاب دوران ما” سر دادند.

در این تظاهرات برخی هواداران دولت پوسترهای معترضان را در چندین ایستگاه مترو پایین کشیدند که منجر به بروز درگیری و نزاع مختصر شد. کمپین از بین بردن بنرها، پوسترها و نشانه‌های معترضان از سوی یک عضو هوادار پکن به نام “جونیوس هو” مطرح شده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، پس از آنکه گروه‌های هوادار دولت چین برخی از پیام‌های ضددولتی را پایین کشیدند، پلیس چین برای متفرق کردن معترضان حامی دموکراسی از گاز اشک‌آور استفاده کرد. نخستین شلیک گاز اشک‌آور زمانی اتفاق افتاد که یکی از معترضان کوکتل مولوتفی را به سمت نیروهای پلیس پرتاب کرد.

در این تظاهرات عده‌ای از معترضان پرچم‌های چین را آتش زدند و با تخریب حصارهای چوبی و فلزی تابلوهای ترافیکی راه‌ها را بستند. پلیس همچنین چندین معترض را در جریان اعتراضات امروز دستگیر کرد.

انتهای پیام

ناخرسندی اردوغان از استعفای فائز السراج
هم اکنون بخوانید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − چهار =

دکمه بازگشت به بالا