آموزش خبرنگاران جبهه مقاومت یک ضرورت است

به گزارش ایسنا، بهمن‌پور معاون اجرایی انجمن پیشکسوتان سپاه در سخنانی با اشاره به فعالیت‌های این انجمن بیان کرد: انجمن پیشکسوتان سپاه از بُعد ماهوی و معنایی به سربازان پیشکسوت اطلاعات و امنیت سپاه گفته می‌شود. این انجمن ۱۰ سال پیش ایجاد شد و با توجه به نوع فعالیت عناصر اطلاعاتی و امنیتی برخی از فعالیت‌هایی که دارای طبقه‌بندی اطلاعاتی بود و مرور زمان شامل آن می‌شود را معرفی می‌کند.

وی افزود: ما در فعالیت‌های خود دو رویکرد داریم. نخست ارتباط با خانواده معزز شهدای امنیتی که در مکان و شرایط مختلف به شهادت رسیدند و دیگر گرامیداشت پیشکسوتان حوزه اطلاعات و امنیت. ما با فعالیت خود به بررسی عملکرد و زندگی‌نامه شهدای امنیتی در جامعه می‌پردازیم.

بهمن‌پور یادآور شد: در حوزه شهدا اقدامات متعددی انجام داده‌ایم. تاکنون پنج هزار شهید اطلاعاتی شناسایی کرده‌ایم که ۵۰۰ شهید به طور ویژه شهید امنیت هستند. برای این شهدا ۵۰ عنوان مستند و ۳۵ عنوان کتاب تولید و منتشر شده است.

معاون اجرایی انجمن پیشکسوتان سپاه در بخش دیگری سخنان خود با اشاره به جشن مردمی انصارالله یمن خاطرنشان کرد: امروز برابر با بیست و یکم سپتامبر است. در این روز انقلاب یمن به پیروزی رسید. به همین منظور از پایگاه خبریان و فعالان حوزه جبهه مقاومت اسلامی و جهاد اسلامی که در رسانه‌ها ایفای نقش می‌کنند، تقدیر خواهیم کرد. چراکه نقش رسانه در تقابل با دیکتاتوری رسانه‌ای غرب، وهابیت، تکفیری‌ها و صهیونیست‌ها بسیار مهم است.

این پیشکسوت اطلاعات و امنیت تاکید کرد: رسانه‌ها باید از لاک دفاعی خارج شوند. نباید منتظر باشیم که دشمن کاری انجام دهد و ما در پی خنثی‌سازی یا تقابل با آن بربیاییم بلکه در زمینه رسانه مقاومت ما باید موضعی آفندی و حمله‌کننده داشته باشیم. اینگونه است که می‌توانیم یک گام از دشمن جلوتر باشیم.

دلیل سکوت حضرت علی (ع) از زبان حضرت زهرا (س)
هم اکنون بخوانید

در بخش دیگر این مراسم عدنان غفله نماینده جنبش انصارالله یمن در تهران بیان کرد: امروز جشن سالگرد پیروزی انقلاب مردم یمن را در این مراسم برگزار می‌کنیم. ما از مردم، دولت و رهبر جمهوری اسلامی ایران به دلیل اینکه در تمامی دنیا حامی مظلومین هستند، سپاسگذاریم.

وی گفت: مردم یمن در برابر نقشه‌های دشمن از جمله آمریکا و رژیم صهیونیستی ایستادگی کردند.

نماینده جنبش انصارالله یمن در تهران یادآور شد: بیست و یکم سپتامبر سال ۲۰۱۴ انقلاب یمن با سرنگونی علی عبدالله صالح به پیروزی رسید. همزمان با این قیام دنیای استکبار و دژخیمان علیه حرکتی که یمن ایجاد کرده بود، حملات سهمگینی را بر کشورمان انجام دادند. ۱۷ کشور با ما به جنگ پرداخته‌اند و ده‌ها دولت نیز رای و نظرشان خریداری شده است. آنها خواستند انقلاب ما با شکست مواجه شود اما اینگونه نشد. یمن عمق استراتژیک کشورهای عربی محسوب می‌شود. مردم یمن در راستای توسعه و تقویت خود در همه عرصه‌ها به ویژه نظامی گام‌های بلندی برداشته است و می‌بینیم که اکنون دشمنان شکست خورده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: ما در عرصه اجتماعی، فرهنگی و روانی برای مقابله با دشمن طرح داریم. تاکنون ۳۰۰ هزار حمله هوایی به یمن شده است و صدها موشک بالستیک به کشورمان اصابت کرده است. ۲۴ هزار نفر به کمک نیاز دارند. ۱۸ هزار نفر گرسنه هستند و ۱۰ هزار نفر به آب دسترسی ندارند. اینها آماری است که سازمان ملل اعلام می‌کند. دشمن علیه یمن تحریم، بمباران و تجاوز را در دستور کار خود قرار داده است. همه کشورهای عربی حوزه خلیج فارس و چندین کشور دیگر نیز بر این ائتلاف با آمریکا و رژیم صهیونیستی همکاری دارند.

استقبال و طواف شهدای تازه تفحص شده دفاع مقدس
هم اکنون بخوانید

در بخش دیگر این مراسم حسن شمشادی پایگاه خبری پیشکسوت جبهه مقاومت اسلامی در سخنانی گفت: خوشحالم که در این مراسم به پیشکسوتان پرداخته می‌شود. من امیدوار بودم که پس از سوریه به یمن بروم اما هر چه تلاش کردم موفق به حضور در این کشور نشدم. تجربه های متعددی در کشورهای عراق و سوریه داشته‌ام و آنچه که مهم است نقش رسانه می‌باشد. در آن زمان که سوریه درگیر بحران بود عنوان می‌کردند که کشور سوریه در حال سقوط است اما من در شهر حضور یافتم و علی‌رغم آنچه که سایر رسانه‌ها عنوان می‌کردند، گزارش و حقیقت شرایط در سوریه را بازتاب دادم. ما توانستیم به این واسطه امنیت روانی را در کشور سوریه حاکم کنیم.

شمشادی خاطرنشان کرد: تاکنون هیچ سلاحی ساخته نشده است که ۲۴ ساعته شلیک کند، تنها سلاحی که این قابلیت را دارد رسانه است که ذهن مخاطبان را هدف می‌گیرد. با توجه به اهمیت موضوع ما باید از تجربه‌هایی که داریم استفاده کنیم و به آموزش پایگاه خبریان جنگ و جبهه مقاومت بپردازیم.

به گزارش ایسنا، در بخش پایانی این مراسم از پایگاه خبریان جبهه مقاومت اسلامی و فعالان رسانه‌ای این حوزه در رسانه‌های داخلی تقدیر شد.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × چهار =

دکمه بازگشت به بالا