۸ محصول ذخیره ساز پیشرفته دفاعی رونمایی شد


۸ محصول ذخیره ساز پیشرفته دفاعی رونمایی شد

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با حضور در سازمان توسعه منابع انرژی وزارت دفاع، از ۸ ذخیره ساز پیشرفته جدید رونمایی کرد.

به گزارش اعتماد نو به نقل از ایلنا، امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با حضور در سازمان توسعه منابع انرژی وزارت دفاع ضمن افتتاح خط تولید ذخیره سازهای پیشرفته دفاعی از ۸ ذخیره ساز پیشرفته جدید رونمایی کرد.

وی با اشاره به فرارسیدن ایام ا.. دفاع مقدس و تجلیل از مقام شامخ شهدا به ویژه ۱۰۰۰ شهید صنعت دفاعی، اظهار داشت: رونمایی از ۸ ذخیره ساز پیشرفته جدید مصداق بارزی از تحقق جهادی اقتصاد مقاومتی در راستای عمل به منویات مقام معظم رهبری در رفع وابستگی به بیگانگان، جلوگیری از خروج ارز و تکیه بر توان داخلی توسط فرزندان متعهد و متخصص صنعت دفاعی در مجموعه وزارت دفاع است.

وی با بیان اینکه این محصولات با استفاده از به روزترین تکنولوژی های حال حاضر و مطابق با آخرین استانداردهای روز دنیا در حوزه باتریهای نسل جدید طراحی و ساخته شده است از باتری ویژه خودروی تاکتیکی پیشرفته ارس خبر داد و گفت: این باتری با اعمال تغییرات و طراحی جدید قابلیت جریان دهی طولانی مدت را برای خودروی پیشرفته تاکتیکی  “ارس” محقق نموده است.

وزیر دفاع در ادامه با اشاره به باتری های  ویژه قایق های تندرو، گفت: این باتری ها  علاوه بر مقاومت بسیار بالا در برابر ضربات و شوکهای شدید حاصل از حرکت قایق، از قابلیت جریان دهی جهت راه اندازی موتور و سایر ادوات نصب شده روی قایق برخوردار می باشد. در طراحی این باتری با استفاده از عایق های پیشرفته خاص، ریزش مواد فعال به صفر رسیده و عمر باتری حدود ۵۰ درصد افزایش یافته است.

واکنش خطیب‌زاده به ترور شهید صیاد خدایی
هم اکنون بخوانید

امیر حاتمی در تشریح باتری نسل جدید مجهز به شبکه های نگهدارنده مواد فعال موسوم به Power Frame (فن آوری نوین در حوزه تولید شبکه های باتری) بیان کرد: این فن آوری علاوه بر قابلیت جریان دهی و استارت بسیار مطلوب در دماهای زیر صفر، به علت برخورداری از شبکه های خاص دارای عمر بالاتر (تا ۳۰ درصد)نسبت به باتریهای معمولی است.

وزیر دفاع در توضیح باتری‌های نسل جدید با عمر بالاتر، گفت: استفاده از افزودنی‌های خاص و پیشرفته و تغییر شرایط فرایندی باعث شده این نوع باتری دارای عمر چرخه ای بالاتر بوده و نیاز باتری خودروهای خاص که استارت های متوالی و در فواصل کم دارند را مرتفع سازد.

امیر سرتیپ حاتمی در ادامه با تشریح  باتری خودرویی جدید به عنوان اولین باتری طراحی شده ویژه مناطق گرمسیر کشور بیان کرد: این نوع باتری با استفاده از آلیاژهای خاص مقاوم به خوردگی و افزودنی های ویژه و با به کارگیری آخرین دستاوردهای علمی دنیا تولید شده است.

وزیر دفاع با بیان اینکه این نوع باتری کلیه استانداردهای سختگیرانه آزمون در دمای ۷۵ درجه سانتیگراد را با موفقیت طی نموده است گفت: این نوع باتری پاسخی به نیاز هموطنان ساکن در مناطق گرم کشور بوده که با عمر بالاتر، زمان تعویض باتری را به حداکثر رسانده است.

وی در این مراسم همچنین از ۳ نوع باتری صنعتی  مورد مصرف در انواع لیفتراک های سنگین و فوق سنگین، ساخته متخصصان سازمان توسعه منابع انرژی ودجا در حوزه باتری های صنعتی رونمائی کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × چهار =

دکمه بازگشت به بالا