جزیره‌ای عمل کردن بزرگ‌ترین خطر در حوزه آسیب‌های اجتماعی

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، ماهرخ بلوری در جلسه کمیته زنان و خانواده شهرستان طارم به ابلاغ دستورالعمل انتصاب ۳۰ درصدی زنان در پست‌های مدیریتی تا پایان اعتماد نو به نقل از برنامه ششم توسعه، توسط دولت در سال ۹۴ اشاره کرد و افزود: از اول آذرماه پارسال تا بیستم شهریورماه امسال، شاهد رشد ۲۴ درصدی انتصاب زنان در استان و ارتقای رتبه استان به رده دوازدهم کشوری هستیم که در همین رابطه ۵۸ انتصاب در رده پایه و میانی انجام گرفته است.

وی سیاست و هدف اداره‌کل امور بانوان و خانواده استانداری زنجان را تحکیم بنیان خانواده و بهبود و ارتقای جایگاه زنان عنوان کرد و افزود: چارچوب مخاطبان دفتر بانوان، خانواده و کل جامعه استان است و اعتماد نو به نقل از برنامه‌ریزی‌ها نیز در این راستا انجام می‌شود.

این مسئول ترویج و توسعه اوقات فراغت و ورزش بانوان، توسعه مهارت‌های اشتغال‌زایی و بازارمحور، توسعه مشارکت اجتماعی و مدنی، توانمندسازی مهارت‌های زنان و آشنایی آن‌ها با حقوق فردی، خانوادگی، اجتماعی و حقوق کودک، توان‌افزایی زنان در حوزه سلامت، ایجاد و تقویت مراکز مشاوره فردی و گروهی را محور فعالیت‌های دفتر بانوان برشمرد و ادامه داد: مشاور خانواده نیز در مرکز شهرستان‌ها و نقاط آسیب‌پذیر حضور دارد.

بلوری از آسیب‌های اجتماعی را بزرگ‌ترین خطر امروز جامعه عنوان کرد و افزود: متاسفانه بیشترین پیامد این آسیب‌ها متوجه جامعه زنان بوده و ارزش‌های یک زن را زیر سئوال می‌برد، بنابراین ضروری است جهت پیشگیری و جلوگیری از افزایش این آسیب‌ها، زنان و خانواده‌ها توانمند شوند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری زنجان، توجه به ظرفیت‌های موجود در منطقه را زمینه‌ساز موفقیت در مبارزه با آسیب‌های اجتماعی برشمرد و گفت: نهادهای مردمی مهم‌ترین ظرفیت در مقابله، پیشگیری و بازوان اجرایی در مقابله با آسیب‌های اجتماعی هستند.

توصیه‌های تغذیه‌ای ضدکرونایی برای وعده‌های "سحر" و افطار"
هم اکنون بخوانید

این مسئول با بیان اینکه ۳۲۴ سازمان مردم‌نهاد در سطح استان فعال است، گفت: بیش از ۶۰ درصد فعالان سازمان‌های مردم‌نهاد را زنان تشکیل می‌دهند.

وی اولویت اصلی استان در مبارزه با آسیب‌های اجتماعی را اعتیاد و طلاق عنوان و تصریح کرد: همه ظرفیت‌ها از قبیل نیروی انسانی و اعتبارات در این راستا متمرکز شده و بایستی اقداماتی در این راستا انجام گیرد که تاثیرگذاری بیشتری داشته باشد.

بلوری، موازی‌کاری و جزیره‌ای عمل کردن را بزرگ‌ترین خطر در حوزه آسیب‌های اجتماعی دانست و تصریح کرد: این امر موجب اتلاف هزینه‌های زمانی، انسانی و بی‌نتیجه شدن تصمیمات می‌شود، لذا ضروری است جهت نتیجه‌گیری مطلوب‌تر تقسیم کار بین بخشی صورت گیرد.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + 15 =

دکمه بازگشت به بالا