دوحه: در پرونده شکایت علیه امارات در سازمان تجارت جهانی برنده شدیم

به گزارش ایسنا، به نقل از القدس العربی، در این بیانیه تحت عنوان “پس از اینکه امارات شکواییه خود را از سازمان تجارت جهانی پس گرفت، قطر برنده این پرونده می‌شود” آمده است، هیئت دائم قطر در این سازمان در ژنو پیامی رسمی را از سوی دبیرخانه سازمان تجارت جهانی مبنی بر این امر دریافت کرد که امارات شکایت خود علیه قطر را پس گرفته است.

وزارت خارجه قطر اعلام کرد، تلاش امارات برای به جریان انداختن پرونده علیه قطر یک اقدامی متناقض و بی‌اساس بود، چرا که این امارات است که اقداماتی برای ممانعت از صادرات به قطر اتخاذ می‌کند.

طبق این بیانیه، قطر شکایت خود علیه اقدامات غیر قانونی که امارات از ژوئن ۲۰۱۷ بر دوحه تحمیل کرده است، در سازمان تجارت جهانی پیگیری می‌کند و امارات باید تدابیر غیرقانونی و مغایر با احکام و توافق‌نامه‌های این سازمان را متوقف کند. در حال حاضر کمیته داوری وابسته به سازمان مذکور در حال بررسی شکایت ارائه شده از سوی قطر است و پس از جلسات بررسی، حکم لازم را صادر می کند.

وزارت خارجه قطر در ادامه اعلام کرد، تصمیم اخیر امارات درباره پس گرفتن شکایتش پس از یک مدت زمان کوتاه، نشان دهنده این مساله است که قطر به همه احکام و توافق‌نامه‌های بین‌المللی مرتبط با سازمان تجارت جهانی پایبند بوده و است و امارات هیچ‌گونه ادله و شواهدی برای اثبات خلاف این مساله در اختیار نداشته و پیش از صدور حکم نهایی این پرونده توسط کمیته ذی‌ربط لازم دید، شکایت خود را پس بگیرد.

در این بیانیه بر احترام کامل قطر به تعهدات خود در قبال سازمان تجارت جهانی تأکید شده است و اینکه دوحه به تلاشش برای تقویت فضای تجاری خود که به روی شرکای اقتصادی خود از سراسر جهان باز است، ادامه می‌دهد.

رزمایش نظامی مشترک آمریکا، مصر و امارات در دریای سرخ
هم اکنون بخوانید

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 9 =

دکمه بازگشت به بالا