واحدهای تولیدی نباید به بنگاه‌های جمع‌آوری مالیات تبدیل شوند

به گزارش ایسنا، محمدرضا مرتضوی امروز در همایش بزرگداشت صنعت و معدن در کرمان اظهار کرد: پاسخ ما به تحریمها تلاش بیشتر و روی آوردن به ساخت داخل است که قدم های بزرگی در این زمینه برداشته شده و رسیدن به اهداف، حمایت همه جانبه بخش های مختلف را می طلبد.

وی با تاکید بر اینکه منابستی ندارد واحد پتروشیمی برای دستکاری در قیمت و بورس تولیدات خود را پایین بیاورد و در شرایط حساس کنونی باید قاطعانه جلوی این امور بایستیم تصریح کرد: جلوگیری از تبانی و سازماندهی در فسادهای بزرگ مالی در بانک ها یک وظیفه ملی است و نباید شاهد محاکمه های چند هزار میلیاردی باشیم و امیدواریم با حساسیتی که بعد از این به خرج می دهیم شاهد این فجایع نباشیم.

مرتضوی بیان کرد: شرکت های بزرگ در اقتصاد به عنوان پیشران، نقش و وظیفه مهمی دارند و باید شرایطی ایجاد کنند که تولیدکنندگان کوچک و متوسط بتوانند بهره وری از منابع را داشته باشند.

وی افزود: در شرایطی که درباره بهبود وضعیت تولید صحبت می کنیم، معنی ندارد کالای تولیدکننده در گمرک رسوب کند و باید گمرک‌ها شرایطی به وجود آورند که به راحتی کالا را ترخیص کنیم.

وی بیان کرد: جدا شدن بخش تامین و توزیع کالاهای اساسی از وزارت کشاورزی به وزارت صمت اتفاق خوبی بود که سپردن این کار به وزارت کشاورزی در زمان گذشته خیانت بود و امیدواریم با این تفکیک سفره کارگران رنگین تر شود.

دبیرکل خانه صنعت، معدن و تجارت ایران با تاکید بر اینکه داشتن اعتماد نو به نقل از برنامه، کار شبانه روزی و دست پاکی در این شرایط می تواند کشور را نجات دهد افزود: ما از آمریکا و تحریم نمی ترسیم، اما از کسانی که در قایق در حال عبور در دریای طوفانی می خواهند با میخ آن را سوراخ کنند، می ترسیم و باید از کار آنها جلوگیری کرد.

بورس‌های جهانی سبزپوش شدند
هم اکنون بخوانید

مرتضوی در ادامه اظهار کرد: با تغییری که در دستگاه قضائی به وجود آمد، ما فعالان اقتصادی امیدوارانه تر نگاه می کنیم زیرا خوشبختانه رییس قوه قضائیه رویکرد مناسب و هوشمندانه ای نسبت به مسائل تولید، کارگر و … دارد.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + چهارده =

دکمه بازگشت به بالا