امروز

پنج شنبه, ۱۴ مهر , ۱۴۰۱

  ساعت

۰۰:۳۱ قبل از ظهر

سایز متن   /

اقتصادی

به گزارش ایسنا، اواخر بهمن ماه سال ۹۵ شبکه ایران کالا بر روی فرستنده‌های سوم دیجیتال سراسر کشور قابل دریافت شد. در تعریف اهداف این شبکه «حمایت از کالاهای ساخت ایران و کارآفرینان ایرانی، ترویج فرهنگ مصرف کالای داخلی و[…]


به گزارش ایسنا، اواخر بهمن ماه سال ۹۵ شبکه ایران کالا بر روی فرستنده‌های سوم دیجیتال سراسر کشور قابل دریافت شد.

در تعریف اهداف این شبکه «حمایت از کالاهای ساخت ایران و کارآفرینان ایرانی، ترویج فرهنگ مصرف کالای داخلی و تقویت بنگاه‌های کوچک و بزرگ اقتصادی» گنجانده شده بود و اردشیر زابلی‌زاده که پیشتر سابقه‌ی مدیریت شبکه خبر و همچنین ریاست دانشکده ارتباطات دانشگاه صداوسیما را عهده‌دار بود، مدیریت شبکه را بر عهده گرفت.

حالا بیش از دو سال از راه‌اندازی ایران کالا می‌گذرد و با این حال این شبکه هنوز که هنوز است، نتوانسته آن‌طور که باید و شاید، خود را به عموم مردم معرفی کند و اعتماد نو به نقل از برنامه‌هایش را جا بیندازد.

نگاهی به کنداکتور شبکه ایران کالا خود گویای این امر است؛ اغلب اعتماد نو به نقل از برنامه‌های این شبکه با تاکید بر تبلیغ مستقیم، به دور از هرگونه استفاده مفید از ویژگی‌های بصری یک اعتماد نو به نقل از برنامه تلویزیونی روی آنتن می‌روند و چندان پر بیراه هم نیست که نتوانسته باشند در جذب مخاطب امروزی موفق باشند. 

در دنیایی که همه چیز به سمت مینی‌مال شدن و تصویر پیش می‌رود، شاید نگاه به یک بیلبورد تبلیغاتی به مراتب اثرگذارتر از اعتماد نو به نقل از برنامه‌ای باشد که ساعت‌ها با ساختاری خشک و بی توجه به جذابیت‌های بصری، به تبلیغ یک کالا یا خدمات مشغول است. 

پس در چنین شرایطی چگونه یک شبکه تجاری غیرخصوصی می‌تواند موفق باشد؟

یادآوری خاطراتی از شبکه بازار و پخش اعتماد نو به نقل از برنامه‌هایی مانند «سبد» (با اجرای منصور ضابطیان) و «از همین امروز» (محمود شهریاری)‌، شاید تا حدودی بتواند پاسخگوی این پرسش باشد.

منتقدان تلویزیونی و برخی از بینندگان به خوبی به‌خاطر دارند، شبکه بازار در مقطعی توانست با بهره‌گیری از تبلیغات غیرمستقیم و نیروهایی که در آن زمان در زمره موفق‌ترین‌های تلویزیون بودند، به یک‌باره به تعداد مخاطبان خود بیفزاید و به تبع آن از حجم قابل قبول تبلیغات هم بهره‌مند شود؛ رویکردی که البته می‌تواند برای شبکه‌ای مانند ایران کالا که به نوعی جایگزین بازار معرفی شده است، هم راهگشا باشد.

حالا به نظر می‌رسد «ایران کالا»، خود به سمت این راهکار رفته باشد و این روزها از تولید و پخش مسابقه‌ای خبر می‌دهد که قرار است با اجرای یک بازیگر روی آنتن برود. حال اینکه این بازیگر چقدر در اجرای این مسابقه می‌تواند موفق باشد، پرسشی است که پاسخ به آن بعدها مشخص خواهد شد.

مسابقه «ایرونی‌جات» که حمایت از کالای ایرانی را هدف قرار داده، در قالب یک مسابقه تلویزیونی ۵۰ قسمتی تولید می‌شود.

ضبط این مسابقه اخیرا در استودیویی در شهرک سینمایی غزالی آغاز شده و افراد با سنین مختلف در این مسابقه شرکت کرده و ضمن رقابت برای تعیین بهترین و مناسب‌ترین قیمت کالاهای مختلف، جایزه دریافت می‌کنند.

«ایرونی‌جات» شامل بخش‌ها و مراحل مختلفی است و اجرای آن را سام نوری، بازیگر سینما و تلویزیون برعهده دارد.

گفته شده دکوری برای «ایرونی‌جات» به عنوان اولین مسابقه شبکه ایران کالا طراحی شده است و این مسابقه به زودی در قالب ۶۰ دقیقه‌ روی آنتن خواهد رفت.

انتهای پیام

image_printنسخه چاپی
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

حال و هوای خرید کریسمس در تهران
برداشت گل نرگس – بهبهان

افزایش امتیاز معلمان استثنایی

افزایش امتیاز معلمان استثنایی

افزایش امتیاز معلمان استثنایی