ویژگی‌های مسئول در تراز انقلاب اسلامی

به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام‌والمسلمین مرتضی آقاتهرانی  در بیست و ششمین دوره طرح تقویت مبانی اعتقادی و شبهه‌زدایی دینی که با موضوع «تبیین گام دوم انقلاب» در مهدیه مصلی شهرکرد برگزار شد، اظهار کرد: یکی از اصل‌های بیانیه گام دوم انقلاب توجه به جوانان است که بیان شده جوانان را باید میدان‌دار اصلی حوادث دانست و وارد عرصه مدیریت کرد، برخی از افراد در خانواده‌ها به فرزندان جوان خود اهمیت نمی‌دهند، انقلاب انرژی و نیرو لازم دارد که این عوامل در جوانان وجود دارد.

آقاتهرانی گفت: در گذشته سوالات جوانان در خصوص نماز و شکیات نماز بود ولی امروزه شک داشتن در اصل مبانی و مبادی دینی است، بنابراین باید پاسخ آن‌ها را بدانند زیرا اسلام دین بی‌پاسخی نیست.

وی بیان کرد: باید اسلام را شناخت، زیرا دشمن شبهات را پاسخ داده، بنابراین لازم است به دنبال شناخت اسلام و پاسخ به شبهات پیش رفت.

دبیرکل جبهه پایداری انقلاب اسلامی تاکید کرد: لازم است جوانان و دانشگاهیان به دنبال طرح ولایت بروند زیرا این طرح خداشناسی، هستی‌شناسی، انسان‌شناسی، فلسفه اخلاق و سیاست را به انسان می‌آموزد.

وی در خصوص اینکه اکنون آمریکا در کشور کار می‌کند، گفت: متأسفانه دل برخی افراد با آمریکاست که این امر بیانگر آن است که اسلام را نمی‌شناسند، زیرا هیچ دینی توان رقابت با اسلام را ندارد.

 آقاتهرانی اضافه کرد: در هر بعد از ابعاد اسلام کار شود کم است و همچنان جای کار کردن وجود دارد، اگر اهل مطالعه باشیم امام حسین (ع) و حضرت فاطمه زهرا (س) را می‌شناسیم، برخی افراد به دلیل نشناختن و الگو نگرفتن از این بانوی گرامی بوده که نمی‌توانند روسری خود را حفظ کنند.

شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز شهرستان ورامین تشکیل خواهد شد
هم اکنون بخوانید

وی با اشاره به اینکه اگر کارها به جوانان سپرده شود، جلو خواهد رفت، تصریح کرد: امروز لازم است جوانان روی پای خود بایستند و در رأس امور قرار گیرند باید به آن‌ها یاد داده شود که می‌توانند، بنابراین جوان باید خود را باور کند و بداند که می‌تواند.

دبیرکل جبهه پایداری انقلاب اسلامی گفت: نباید برخورد ما با جوانان، منفعلانه باشد، زیرا این امر اشتباه است، بسیاری از کارهایی که بزرگترها نتوانستند انجام دهند را باید جوانان انجام دهند و مدیریت را به جوانان آموخت، زیرا انقلاب و کشور از آن جوانان است.

وی افزود: مقام معظم رهبری در سخنان خود فرمودند که روحیه و باور «ما می‌توانیم» را به همگان منتقل کنید.

 آقاتهرانی در ادامه بیان کرد: تحریم‌ها به ما نشان داد که ما می‌توانیم و خود کشور را اداره می‌کنیم، از طرفی تحریم‌ها برای کشور بسیار کارا بود زیرا اتکای ما را به خود افزایش داد.

وی گفت: شعار اصلی ما استقلال، آزادی‌، جمهوری اسلامی بود که باید این شعار را به فرزندان خود یاد داد و آن‌ها را خوار و ذلیل بار نیاوریم.

دبیرکل جبهه پایداری در پایان در پاسخ به سوالی مبنی بر اقتصاد کشور، بیان کرد: باید اقتصاد را جدی گرفت، زیرا اقتصاد بر معیشت مردم تأثیرگذار است، بنابراین لازم است فرهنگ در زمینه اقتصاد تقویت و بسیاری از مباحث را باور کرد.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر ویژگی مسئول در تراز انقلاب، خاطرنشان کرد: یک مسئول علاوه بر داشتن اعتماد نو به نقل از برنامه، باید انقلابی، مجاهد، اهل مشورت باشد و از تجارب دیگران استفاده کند.

همگامی بی‌دریغ نیروهای مسلح به‌ویژه سپاه و بسیج موجب دلگرمی بنده و همکاران شد
هم اکنون بخوانید

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × سه =

دکمه بازگشت به بالا