بازگشت ۲۰ هکتار دیگر از اراضی جنگلی استان گلستان به منابع طبیعی


بازگشت ۲۰ هکتار دیگر از اراضی جنگلی استان گلستان به منابع طبیعی

در ادامه تلاش های دادگستری گلستان برای پیشگیری از زمین خواری ؛ ۲۰ هکتار دیگر از اراضی منابع طبیعی حاشیه ی شهر گرگان، سنددار شد.

به گزارش اعتماد نو به نقل از ایلنا، رئیس کل دادگستری گلستان گفت : این اسناد مربوط به زمین های حاشیه ی شهرک تالار گرگان ( یکی از مناطقی که زمین قیمت بالایی دارد ) است و ارزش آن ها میلیاردها تومان برآورد می شود.

هادی هاشمیان افزود: با صدور این سند به نام منابع طبیعی ، همه اسنادی که به نام افراد در محدوده ی این اراضی صادر شده بود ، تعیین تکلیف خواهد شد .

وی ادامه داد:  پس از صدور سند اراضی منابع طبیعی در شهرک تالار ، کار بررسی نقشه های هوایی سایر اراضی منابع طبیعی و جانمایی این نقشه ها بر روی زمین ، آغاز شده است تا پس از تهیه نقشه ی  utm رئیس کل دادگستری آن استان گفت : این اسناد مربوط به زمین های حاشیه ی شهرک تالار گرگان ( یکی از مناطقی که زمین قیمت بالایی دارد ) است و ارزش آن ها میلیاردها تومان برآورد می شود.

هادی هاشمیان افزود: با صدور این سند به نام منابع طبیعی ، همه اسنادی که به نام افراد در محدوده ی این اراضی صادر شده بود ، تعیین تکلیف خواهد شد .

وی ادامه داد:  پس از صدور سند اراضی منابع طبیعی در شهرک تالار ، کار بررسی نقشه های هوایی سایر اراضی منابع طبیعی و جانمایی این نقشه ها بر روی زمین ، آغاز شده است تا پس از تهیه نقشه ی  utm  ، اسناد این اراضی نیز به نام منابع طبیعی صادر شود.

آمریکا: خبر تبادل زندانی با ایران صحت ندارد/ انگلیس: می‌خواهیم مشکل بدهی ایران حل شود
هم اکنون بخوانید

به گفته وی، پارسال هم با تلاش دادگستری برای ۵۰ هکتار از زمین های منابع طبیعی از سمت فرهنگشهر تا شهرک سروش ،  به نام منابع طبیعی سند صادر شد .

رئیس کل دادگستری گلستان در ادامه سخنان خود گفت: جانمایی نشدن و منطبق نبودن نقشه اراضی ملی بر روی نقشه های ثبت اسناد و املاک استان از علل دست اندازی به منابع طبیعی در استان و به ویژه در گرگان بود که برای جلوگیری از ادامه تجاوز به این اراضی، پارسال کمیته ویژه ای با حضور مسئولان منابع طبیعی و اداره ثبت اسناد و املاک استان برای تهیه نقشه ی کاداستر  تشکیل شد .

هادی هاشمیان تصریح کرد : با تهیه ی نقشه ی utm ، یک بار برای همیشه پرونده ی زمین خواری و دست اندازی به اراضی ملی و منابع طبیعی در گرگان و بعد از آن در کل استان بسته می شود و از این پس هیچ بهانه ای از دستگاه های اجرایی برای سهل انگاری در زمینه واگذاری و یا صدور سند زمین های ملی و منابع طبیعی به نام افراد ، پذیرفته نیست و دستگاه قضایی به عنوان مدعی العموم با متخلفان برخورد می کند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 1 =

دکمه بازگشت به بالا