سایت انگلیسی: عقب‌نشینی امارات از یمن زنگ خطری برای عربستان است

به گزارش ایسنا، بیل لاو، نویسنده و تحلیلگر سیاسی انگلیسی در مقاله‌ای برای سایت میدل ایست آی نوشت: تصمیم محمد بن زاید، ولیعهد ابوظبی برای خارج کردن نیروهای خود از یمن احتمالاً آغازی باشد که محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان به آن نیاز دارد.

این نویسنده گفت: در زمانی که ولیعهد ابوظبی موفقیت‌های متعددی را به دست آورده است محمد بن سلمان در باتلاق شکست به سر می‌برد. حوثی‌هایی که دشمن ماهری به حساب می‌آیند از ضعف عربستانی‌ها در قبال حملات هوایی به واسطه پهپادها بهره‌برداری کردند.

نویسنده این مقاله به نقل از حوثی‌ها اعلام کرد که آن‌ها قادر به هدف قرار دادن هر فرودگاهی در داخل خاک عربستان هستند. درحالیکه عربستان به سپر موشکی خود افتخار می‌کند موشک‌های حوثی‌ها قادرند به راحتی از این سامانه عبور کنند. این نشان دهنده اختلال در این سامانه است.

این نویسنده می‌گوید: عربستانی‌ها در معرض محکومیت جهانی به دلیل روشی که در جنگ یمن در پیش گرفته‌اند قرار دارند اما اماراتی‌ها تا حد زیادی از این مساله نجات یافته‌اند. به رغم اینکه ابوظبی به نقض حقوق بشر متهم شده اما از چشم منتقدان در امان نگه داشته شده است.

این نویسنده می‌گوید: تنها راه برای رسیدن به حل و فصل این جنگ از طریق مذاکره میان عربستانی‌ها و حوثی‌هاست. در نهایت عربستانی‌ها نمی‌توانند حوثی‌ها را از طریق بمباران کردنشان به مذاکره وادار کنند.

لاو می‌گوید: مجلس نمایندگان و سنای آمریکا قوانینی را برای پایان حمایت نظامی آمریکا از عربستان در یمن تدوین کردند. این آغازی برای پایان جنگ وحشیانه و پیچیده بی‌پایان یمن است.

رئیس شورای اروپا عازم ترکیه و مصر می‌شود
هم اکنون بخوانید

این نویسنده ابراز امیدواری کرد که محمد بن سلمان پا جای پای محمد بن زاید بگذارد.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + هفت =

دکمه بازگشت به بالا