بهره‌برداری از ۵۴ مجتمع آموزشی تا پایان سال

به گزارش ایسنا، مهر اله رخشانی مهر در دیدار با استاندار خراسان شمالی از اهتمام ویژه و دستور استاندار خراسان شمالی در مورد جمع‌آوری بخاری‌های نفتی از مدارس استان قدردانی کرد و گفت: جمع‌آوری مدارس خشتی و گلی نیز در این استان باید موردتوجه قرار گیرد.

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور ادامه داد: ۶۷کلاس درس در ۱۷مدرسه خراسان شمالی سنگی هستند که نیاز به ایجاد ۳هزار مترمربع فضای آموزشی جدید دارد که ۷۰درصد اعتبار آن را سازمان نوسازی مدارس کشور تأمین می‌کند.

وی همچنین وعده تأمین ۷۰درصد اعتبار تغییر بخاری‌های گازی به پکیج را به استان خراسان شمالی داد و خاطرنشان کرد: اعتبارات ملی سازمان در سال ۹۷به ۳۸میلیارد تومان رسید.

وی از تخصیص ۲میلیارد تومان به خراسان شمالی برای جمع‌آوری بخاری‌های گازی خبرداد و افزود: در جذب خیرین هزار میلیارد اعتبارداریم اما سهم خراسان شمالی ناچیز است که باید در این خصوص اقدامات مؤثری انجام شود.

رخشانی‌مهر همچنین از افزایش ۴میلیارد تومانی اعتبارات خراسان شمالی در حوزه کمک به تکمیل مدارس خیر ساز خبرداد.

رخشانی مهر با سفر به روستای اسفیدان توابع شهرستان بجنورد دبستان ۶کلاسه‌ این روستا را افتتاح کرد.

رخشانی‌مهر در این مراسم با تأکید بر حمایت نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای نوسازی مدارس گفت: این نشان از توجه نمایندگان مردم به آموزش‌وپرورش است به‌طوری‌که در بودجه سال ۹۸ تمام پیشنهادهای ما در کمیسیون تلفیق و صحن مجلس با موافقت همراه شد.

به گزارش معاونت روابط عمومی و اطلاع‌رسانی آموزش ‌و پرورش، رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور با اشاره به تصویب بودجه ۳ هزار میلیارد تومانی در مجلس برای سال ۹۸ خاطرنشان کرد: این رقم به نسبت سال گذشته حدود ۶برابر رشد داشته است. همچنین سهم ما از اعتبارات قیر و گاز ۲.۵ برابر شده است که اثراتش را در نقاط محروم و دوردست کشور خواهیم دید.

به دنبال رفع موانع فرهنگی و اجتماعی در شهر تهران هستیم
هم اکنون بخوانید

وی همچنین از جمع‌آوری تمام بخاری‌های نفتی تا مهرماه در مناطقی که زیرساخت‌های لازم را داشته باشد، خبرداد و افزود: به سمت احداث مدارس مجتمع حرکت کرده‌ایم و در این خصوص تا پایان سال ۵۴ مجتمع آموزشی در نقاط مختلف کشور افتتاح می‌شود.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + 6 =

دکمه بازگشت به بالا