۴۵ درصد آمریکایی‌ها معتقدند ترامپ باید استیضاح شود

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه هیل، نظرسنجی جدید صورت گرفته توسط پایگاه گالوپ نشان داد، ۴۵ درصد آمریکایی‌ها معتقدند، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری این کشور باید استیضاح شود در حالی که ۵۳ درصد مخالف این مساله هستند.

از نظر حزبی نیز هفت درصد از جمهوری‌خواهان، ۴۶ درصد از مستقلان و ۸۱ درصد از دموکرات‌ها معتقدند که ترامپ باید استیضاح شود.

علیرغم مخالفت کلی با استیضاح ترامپ، نظرسنجی گالوپ نشان داد که حمایت از استیضاح ترامپ نسبت به کل دوران بحران مونیکا لوینسکی در دوران ریاست جمهوری بیل کلینتون و همچنین نسبت به آغاز بحران واترگیت در دوران ریاست جمهوری ریچارد نیکسون بیشتر شده است.

این نظرسنجی ضمن نشان داد اینکه میزان محبوبیت کلی ترامپ ۴۱ درصد است، تأکید کرد که میزان محبوبیت ترامپ در بخش اعظم دوران ریاست جمهوری‌اش در سطح ۴۰ درصد کم و زیاد شده است.

این نظرسنجی در حالی صورت گرفت که دموکرات‌های مجلس نمایندگان در یک اختلاف درون حزبی نسبت به اینکه آیا روند استیضاح علیه ترامپ را آغاز کنند یا خیر گرفتار شده‌اند.

۸۱ درصد از دموکرات‌های مجلس نمایندگان آمریکا از آغاز روند استیضاح ترامپ حمایت می‌کنند و تأکید دارند که ترامپ مانع از اجرای عدالت شده و استیضاح می‌تواند به کمیته‌های مجلس نمایندگان برای دستیابی آسان‌تر به اسناد و مدارک و شهادت‌ها برای جلسات نظارتی خودشان کمک کند.

با این حال نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان تاکنون این درخواست‌ها را سرکوب کرده چرا که نگران است استیضاح نتواند حمایت دو حزبی را به دست آورد و این اقدام تنها به تحکیم جایگاه ترامپ در آستانه انتخابات ۲۰۲۰ کمک کند.

نخست وزیر عراق تهدید به استعفا کرد
هم اکنون بخوانید

در نظرسنجی پایگاه گالوپ که از ۱۹ تا ۳۰ ژوئن صورت گرفته، ۱۰۱۸ شرکت داشتند و درصد خطای آن مثبت و منفی چهار درصد برآورد شده است.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − نه =

دکمه بازگشت به بالا