منابع رژیم صهیونیستی: قطر با حمایت مالی از ایجاد منطقه صنعتی غزه موافقت کرد

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت عبری زبان والا، دوحه با حمایت مالی از ایجاد منطقه‌ای صنعتی که قرار است در گذرگاه کارنی (المنطار) واقع در شرق شهر غزه و با هدف ایجاد فرصت‌های شغلی برای ۵۰۰۰ فلسطینی احداث شود، موافقت کرد.

این سایت عبری زبان به نقل از یک منبع امنیتی عالی رتبه این رژیم اعلام کرد، جنبش حماس برای کارمندان خود پول می‌خواهد و ما در حال حاضر با این طرح مخالف هستیم اما راه‌های دیگری برای جلوگیری از بالا گرفتن تنش‌ها وجود دارند که در حال بررسی آنها هستیم.

طبق این گزارش، یکی از مسایل اصلی که به تازگی مطرح شده، ایجاد یک منطقه صنعتی در گذرگاه کارنی واقع در بخش اراضی فلسطینی جهت ایجاد ۵۰۰۰ فرصت شغلی است. این منطقه صنعتی جدید به جای شهرک صنعتی قدیمی که پس از چندین حمله تعطیل شد، ساخته می‌شود.

در این طرح احتمال موافقت رژیم صهیونیستی با ورود مواد اولیه‌ای به منطقه صنعتی بررسی می‌شود که امکان استفاده دوگانه را دارند.

یک مسؤول در مدیریت شهری رژیم صهیونیستی گفت، قطر آماده حمایت مالی از این طرح است و احتمال دارد فرصت‌های شغلی متعددی در ادارات اولیه و ثانویه آن ایجاد شود و مبالغ بزرگی به غزه سرازیر شوند، علاوه بر این امکان توسعه کشاورزی و دیگر شغل‌ها در صنایع مختلف همانند تولید پارچه، مواد غذایی و لوازم وجود دارد.

یک مسؤول امنیتی اسرائیلی دیگر تاکید کرد که اسرائیل به حمایت‌های بین‌المللی اجازه می‌دهد در راستای بهبود وضعیت انسانی ساکنان غزه وارد این منطقه شوند اما با استمرار خشونت‌ها چنین اجازه‌ای نخواهد داد و از تمامی راه‌ها برای توقف این خشونت‌ها استفاده خواهد کرد.

کشورهای عربی جدیدی به زوی به توافق ابراهیم می‌پیوندند
هم اکنون بخوانید

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − پنج =

دکمه بازگشت به بالا