خیلی‌ها در امتحان انقلاب نمره صفر آوردند/ اگر مشکلات با کلید حل نمی‌شود، با چکش آنها را حل کنید


خیلی‌ها در امتحان انقلاب نمره صفر آوردند/ اگر مشکلات با کلید حل نمی‌شود، با چکش آنها را حل کنید

امام جمعه موقت تهران گفت: در این انقلاب خیلی‌ها امتحان شدند و نمره صفر آوردند و خوب بودند و عوض شدند و از قطار انقلاب پیاده شدند و چه فراوانند این تیپ آدم‌ها.

به گزارش پایگاه خبری سیاسی اعتماد نو به نقل از ایلنا، حجت‌‌الاسلام محمدعلی موحدی‌کرمانی در خطبه‌ اول نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به داستانی از حضرت موسی گفت: خداوند به موسی(ع) گفت ما قوم تو را امتحان کردیم که ببینیم آیا عقل دارند یا از آن استفاده می‌کنند؟ قرآن از امتحان به کلمه فتنه تعبیر می‌کند. از فتنه برحزر باشیم. امتحان گاهی در قالب فتنه به سوی انسان می‌آید. در این انقلاب خیلی‌ها امتحان شدند و نمره صفر آوردند و خوب بودند و عوض شدند و از قطار انقلاب پیاده شدند و چه فراوانند این تیپ آدم‌ها.

امام جمعه موقت تهران خطاب به نمازگزاران گفت: شما اهل کوفه نیستید و رمز این وفاداری این است که شما متمسک به ولی و ولایت شدید. قبل از انقلاب از امام(ره) الهام گرفتید و بعد از امام تبعیت از رهبری معظم را دارید و این تمسک به رهبری است که شما را وفادار کرده است. ملت ما نسبت به رهبر و امام گوش به فرمان هستند. در صدد باشیم آنچه که باید را انجام دهیم و آنچه را که بد عمل کردیم استغفار کنیم چون خدواند می‌آمرزد.

این عضو مجلس خبرگان رهبری در خطبه دوم نمازجمعه این هفته تهران با گرامی‌داشت ولادت حضرت معصومه(س)  و تبریک روز دختر اظهار کرد:‌ این ایام سالگرد حمله جنایتکارانه آمریکا به هواپیمای مسافربری ایران است و این چقدر وقاحت و بی شرمی و جنایت در نوع خود است.

خطیب نماز جمعه این هفته تهران خاطرنشان کرد: می‌خواهم چندجمله‌ای با آقای ترامپ صحبت کنم؛ آقای ترامپ اقتدار ایران را با اقتدار آمریکا مقایسه کن. در اقتدار ایران هوش و انسانیت مشاهده کردید و در اقتدار آمریکا وحشی‌گری را دیدید. ایران پهپاد فوق پیشرفته را می‌زند در حالی که سرنشین ندارد اما آمریکا هواپیمای مسافربری ایران را در ارتفاع ۱۲ هزار پا عمدا می‌زند در حالی که مسافر دارد. در حالی که  ۵۳ زن و ۴۳ تبعه کشورهای خارجی و ۳۶ کودک دارد.

حکم اعدام عامل شهادت مرزبانان ارومیه اجرا شد
هم اکنون بخوانید

موحدی کرمانی گفت: آمریکا هولوکاست را به راه می‌اندازد و دو شهر ژاپن را می زند و ۲۲۰ هزار کودک و زن و سالخورده را در کوره بمب اتم می سوزاند. او می‌گوید برای کشته نشدن ۱۵۰ ایرانی دستور حمله را لغو کرده اما تو حمله را برای چیز دیگری لغو کردی  و در آن موقع جنازه سربازان آمریکایی را دیدید و دستور لغو دادید. با خود گفتی وقتی پهپاد را می‌زنند، با ناوی که روی آب دریا در برابر چشمانشان قرار دارد چه خواهند کرد!

نایب رئیس‌ دوم مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: ایران برای تامین انرژی برق و برای مصارف علمی به غنی سازی اورانیوم ادامه خواهد داد و این غنی‌سازی برای بمب اتم نیست؛ ایران بمب اتم را نه مشروع می‌داند و نه احتیاج دارد اگر بخواهد به کشوری مثل اسرائیل حمله کند کافی است نیروگاه هسته‌ای «دیمونا» را بزند. ما از ۱۶ تیر اورانیوم را در هر درجه و اندازه که لازم باشد غنی‌سازی خواهیم کرد.

خطیب نماز جمعه موقت تهران  در ادامه خطاب به سیاست‌مدارن آمریکایی گفت:  شماها اگر مایل هستید رنگ آب‌های خلیج از نیلی به سرخ تبدیل یابد به فکر حمله باشید. 

وی افزود: مسئولین با مردم رابطه پیدا و ملاقات کنند. جواب نامه‌های مردم را بدهند و این نمیشود که مسئولین در جاهای بسته زندگی کنند و مردم به آن ها دسترسی نداشته باشند. ممکن است مردم گرفتاری، درد و مصیبت داشته باشند؛ به دادشان برسید.

این عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: از رهبر یاد بگیرید؛ ایشان مرتب با مردم ملاقات دارند؛ شما که دیگر از رهبر بالاتر نیستید. یک نفر را مسئول کنید حرف‌های مردم را بشنوند. 

هیچ بازدید هسته‌ای نمی‌تواند بهانه‌ای برای اطلاع یافتن از اسرار کشور باشد
هم اکنون بخوانید

وی ادامه داد: از رئیس محترم قوه قضائیه تشکر میکنم که هم در بین مردم می‌آید  و هم برخورد قاطع و انقلابی با تازیان ناصالح دارد. از اعتماد نو به نقل از برنامه و وعده‌های ایشان تشکر کامل داریم.

موحدی کرمانی با اشاره به مشکلات جامعه گفت:مسئولان محترم شاهد این گرانی‌های سرسام آور هستید. دولت شما که دولت تدبیر و امید است و کلید هم دارید. اگر مشکلات با کلید حل نمی شود با چکش مشکلات را حل کنید. 

وی ادامه داد:اگر هم دیدید تدبیر شما کارساز نیست کلید هم نمی تواند قفلی را باز کند با نخبگان و انسان های باتجربه و مشورت کنید. دولت با مجلس محترم گام به سوی مشکلات بردارید کارد به استخوان مستضعفین رسیده است و نزدیک است به حلقوم هم برسد. 

خطیب موقت نماز جمعه تهران افزود:مشکل دیگر اجاره بها است. چرا اینقدر بالا رفته است؟ نه مردم می‌توانند خانه بخرند، نه رهن کنند و نه اجاره بها پرداخت کنند؛ مردم چه خاکی بر سرشان بریزند؟

وی با اشاره به آسیب‌های اجتماعی گفت: مشکل بعدی خانوادها طلاق است، خانواده ها زود به زود متلاش می‌شوند. هم دولت، هم مجلس و هم قوه قضائیه باید دست به دست هم بدهند و این مشکل را حل کنند. 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × یک =

دکمه بازگشت به بالا