دلایل تهران برای افزایش ذخایر اورانیوم غنی‌شده قابل درک است


دلایل تهران برای افزایش ذخایر اورانیوم غنی‌شده قابل درک است

نماینده روسیه در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت که هیچ محدودیتی برای میزان ذخایر اورانیوم با درصد غنای پایین برای کشورهای عضو پیمان منع گسترش سلاح‌های هسته‌‌ای (ان‌پی‌تی) وجود ندارد.

به گزارش اعتماد نو به نقل از ایلنا به نقل از خبرگزاری اینترفکس، «میخائیل اولیانوف»، نماینده روسیه در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، گفت که هیچ محدودیتی برای میزان ذخایر اورانیوم با درصد غنای پایین برای کشورهای عضو پیمان منع گسترش سلاح‌های هسته‌‌ای (ان‌پی‌تی) وجود ندارد.

وی افزود که تهران داوطلبانه و تحت مفاد برجام موافقت کرده بود که این میزان را پایین‌تر از ۳۰۰ کیلوگرم نگاه دارد. 

اولیانوف امروز -پنج‌شنبه- طی پیامی توئیتری گفت: «دیپلمات‌ها و رسانه‌ها همچنان به بحث درباره افزایش ذخایر اورانیوم غنی‌شده ایران ادامه می‌دهند. نباید از یاد برد که هیچ محدودیتی در زمینه میزان اورانیوم با غنای پایین تحت ان‌پی‌تی وجود ندارد.»

وی در ادامه پیام توئیتری خود نوشت: «ایران به صورت داوطلبانه بعنوان بخشی از توافق هسته‌ای که اساساً با تحریم‌های آمریکا تضعیف شد، سقف ذخایر اورانیوم غنی‌شده را پذیرفت.»

نماینده روسیه در سازمان بین‌المللی انرژی اتمی با اشاره به نقش فشارهای آمریکا در اقدام‌های اخیر ایران نوشت: «در واکنش به تحریم‌های غیرقانونی نفتی، تهران تصمیم گرفت از این تعهد داوطلبانه کناره‌گیری کند. ما علاقه‌ای به چنین اقدامی نداریم اما دلایل این کار تهران قابل درک است».

دلایل برکناری ژنرال‌های سنتی عربستان
هم اکنون بخوانید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + یک =

دکمه بازگشت به بالا